Powrót do strony głównej


GMINNY OŚRODEK KULTURY w Somoninie
Akcja zimowa FERIE 2010


Komunikat z przebiegu Akcji Zimowej w Gminie Somonino
     pn. "Ferie z Kulturą 2010" z dnia 26 lutego 2010 r. - Somonino


Ferie w Gminie Somonino trwały od 14 do 26 lutego 2010 r. W wymienionym okresie odbywały się zajęcia specjalnie
przygotowane dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, zgodnie z opracowanym programem (w zał.).
W programie wzięło udział ok 540 osób.
Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Oœrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieœ Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
wirtulany spacer po GOK Somonino

NAGRADZANE KONKURENCJE

TENIS

Kl. I-III
Chłopcy

     I - Kotłowski Szymon     II - Czoska Kacper

Kl. IV-VI
Dziewczęta

     I - Kosater Monika     II - Walkusz Jagoda
Chłopcy
     I - Ulemberg Maciej     II - Bieszka Karol     III - Kreft Damian

Kl. gimnazjalne
Dziewczęta

     I - Pyszka Angelika     II - Szwichtenberg Aleksandra
     III - Machalińska Anna

Chłopcy
     I - Kosater Marek     II - Pyszka Robert     III - Mejna Mariusz


PIŁKARZYKI
Pary Starsze:
     I - Mejna Mariusz i Pyszka Robert
     II - Kriger Waldemar i Kosowska Wiktoria
     III - Recław Paweł i Zielke Krystian

Najmłodszym uczestnikiem ferii był Bartuś Kreft z Somonina.

Organizatorami Akcji Zimowej w Gminie Somonino były Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie.

W ostatnim dniu ferii odbył się I Otwarty Turniej Gminy Somonino w Szachach, którego współorganizatorem był
Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 15 szachistów, w tym: 10 ze szkół podstawowych,
4 ze szkół gimnazjalnych i jedna osoba dorosła.

WYNIKI

Szkoły podstawowe
     I miejsce - Paweł Teclaf (SP Nr 5 Kartuzy)
     II miejsce - Artur Szymański (SP Nr 2 Kartuzy)
     III miejsce - Mikołaj Hinc (ZS Kiełpino)

Szkoły gimnazjalne
     I miejsce - Kamil Czapiewski (ZS Goręczyno)
     II miejsce - Marcin Byczkowski (GP Somonino)
     III miejsce - Beniamin Chojnacki (GP Somonino)


Mistrzem I Otwartego Turnieju Gminy Somonino w Szachach został Paweł Teclaf.
Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Cukierni JANCA z Kartuz za słodki poczęstunek
dla wszystkich uczestników.

Nagrody wręczali: Wójt Gminy, Mieczysław Flisikowski, Sędzia turnieju, Piotr Kwidziński
oraz Dyrektor GOK, Marian Kowalewski.

PROGRAM

14 lutego - niedziela
Ferie w plenerze

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców na "VI Mistrzostwa Kaszub
w Powożeniu na Szlupie"
, które odbędą się w Ostrzycach (dokładne informacje - na plakatach)

__________________________________________________________________________________

15 lutego - poniedziałek
Dzień sprawnościowy

- zabawy grupowe: tor przeszkód - do wyboru: bieg z jajkiem,
  koturnowy wyścig, bieg w workach, bujany kalosz, batonowy wyścig,
  bieg ping-pongowy, bieg w tunelu itp.)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie

I. ZABAWY GRUPOWE: TOR PRZESZKÓD /DO WYBORU/

1. Bieg z piłeczką
- trasa wyznaczona wzdłuż sali (slalomem)
- rekwizyty: łyżki plastikowe duże - (tyle, ilu zawodników); piłeczki p.p. - 2 szt.; zaznaczone: przeszkody, starty i meta
- startują dwie drużyny
- na znak prowadzącego startuje po dwóch zawodników, trzymając w ustach łyżkę, a na niej piłeczkę.
- konkurencja na czas

2. Koturnowy wyścig
- trasa wyznaczona jw.
- rekwizyty: koturny
- startują dwie drużyny
- na znak prowadzącego startuje dwóch zawodników z różnych drużyn (po linii prostej), okrążają słupek (krzesło)
    i wracają na metę

3. Taniec z balonami
- dzieci dobierają się parami, trzymają się za ręce, tańczą w rytm melodii
- pary trzymają balon - dowolnie: między brzuchami, głowami, plecami, uważając aby nie upadł na podłogę
- konkurs wygrywa ta para, która najdłużej utrzyma balon

4. Bieg w workach
- konkurencja drużynowa
- dzieci, podobnie jak w poprzednich konkurencjach startują wyznaczoną trasą
- na znak startującego, wchodzą do worka i skokami pokonują trasę do wyznaczonego miejsca i z powrotem
- konkurencja na czas
- rekwizyty: worki

5. Tor przeszkód dla najmłodszych
- konkurencja dla młodszych dzieci - drużynowa,
- dzieci ustawiają się rzędami i muszą pokonać przygotowany tor przeszkód
- kolejność toru: nawinięcie na sznurek batonika, przejście przez tunel, bieg z podbijaniem piłeczki p.p.,
    strzał do brami piłką

6. Zabawy świetlicowe
- gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie (w bibliotece)
__________________________________________________________________________________


16 lutego - wtorek
Dzień wyjazdowy

- wyjazd do kina - proponowany film dla dzieci "Alvin i wiewiórki" cz. II - Multikino lub Krewetka
    (godzina wyjazdu zostanie podana dzień wcześniej)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
  lub zabawy na śniegu dla osób, nie biorących udziału w wyjeździe
- filmy przygodowe na białym ekranie

__________________________________________________________________________________

17 lutego - środa
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - Ferie 2010"
  dla grupy młodszej (szkoły podstawowe -
zawodnicy spotykają się w dwóch grupach wiekowych - klasy I - III i klasy IV - VI)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
- filmy przygodowe na białym ekranie


_________________________________________________________________

18 lutego - czwartek
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - Ferie 2010"
  cd. dla grupy młodszej oraz dla grupy starszej (młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna)
- konkursy rysunkowe dla dzieci: "Labirynt", "Postać z bajki - filmu" - na podstawie obejrzanego filmu
- konkurs pt. "Czy znasz bliską ci osobę" - dzieci na podstawie rozdanych testów wykazują się znajomością swojego
  przyjaciela/przyjaciółki
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, piłkarzyki, rysunki
- bajki i lektury szkolne na białym ekranie


__________________________________________________________________________________

19 lutego - piątek
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - ferie 2010"
  (cd. dla grupy starszej - w przypadku gdyby turniej nie zakończył się dnia poprzedniego)
- konkurs: "Karaoke dla odważnych" - udział biorą osoby, które zgłoszą się do konkursu dzień lu kilka dni wcześniej,
  podając tytuł piosenki, którą chcą zaprezentować
- konkurs "Jaka to piosenka?" - dzieci po usłyszeniu melodii, odgadują tytuł piosenki,
  wygrywa osoba, która pierwsza podniesie rękę
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie


_________________________________________________________________

22 lutego - poniedziałek
Dzień sportowo-rekreacyjny

- zabawy na śniegu - konkurs na najciekawszą rzeźbę w śniegu
        - konkurs przebiega przy budynku GOK, na placu zabaw
        - każdy uczestnik lepi figurę ze śniegu (dopuszczalny jest udział 2 osób przy jednej pracy)
- własnoręczne prace plastyczne - salka kaszubska
        - zakładka do książki z fotografią
        - dzieci przynoszą z domu fotografię, którą chcą wykorzystać do zakladki, a także kolorowe dodatki jako ozdoby
                (wg uznania)
        - rybka z płyt CD, dzieci przynoszą z domu bezużyteczne płyty CD
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie

__________________________________________________________________________________

23 lutego - wtorek
Dzień wyjazdowy

- wyjazd do kina: "Opowieść wigilijna" (3 D), Multikino lub Krewetka (godzina wyjazdu zostanie podana dzień wcześniej)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
- bajki i lektury szkolne na białym ekranie


__________________________________________________________________________________

24 lutego - środa
Dzień turniejowy

- turniej piłkarski o tytuł "Mistrza piłkarzyków 2010" dla dzieci i młodzieży
        - gra w parach na dwóch stołach (młodzież na stole dużym, dzieci na stole małym)
- zajęcia plastyczne dla pozostałych uczestników
        - wykonanie świnki skarbonki z masy papierowej
                potrzebne materiały: balony, stare gazety, klej z mąki, plastikowe nakrętki z butelek, wytłaczanki do jaj, farby,
                nożyk do tapet
        - wykonanie "stworka" z włóczki (zabawka dla dzieci)
                potrzebne materiały: gruba kolorowa włóczka, tektura w dowolnym kolorze, tektura zwykła, płyta CD
                (jako szablon)
- konkurs rysunkowy
        - dzieci wykonają plakat z obejrzanego filmu lub ulubionej książki stosując dowolne techniki plastyczne
                (projekt może być wykonany wcześniej w domu)
- wspólne przygotowanie sali do oficjalnego zakończenia ferii
        - wykonanie wystawy prac plastycznych wykonywanych podczas wspólnych spotkań w okresie ferii: rysunki, plakaty,
                ekspozycja prac ręcznych

__________________________________________________________________________________

25 lutego - czwartek
Zakończenie akcji zimowej - Ferie 2010

- Dokończenie pracy plastycznej - świnka skarbonka z masy papierowej
- "Wesołe buźki" - malowanie twarzy dzieci
- popisy karaoke
- wystawa prac

Podsumowanie akcji zimowej i rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców konkursów:
      - Mistrz tenisa stołowego Ferie 2010,
      - Mistrz piłkarzyków 2010,
      - za rysunek "Postać z bajki - filmu",
      - Karaoke dla odważnych

Ogłoszenie informacji o niespodziance dla osób, które regularnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach
podczas ferii.
__________________________________________________________________________________

26 lutego - piątek
Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach 2010

Kategorie
      - dzieci szkół podstawowych
      - młodzież gimnazjalna
      - młodzież ponadgimnazjalna i dorośli

__________________________________________________________________________________

UWAGA!
Gminny Ośrodek Kultury czynny jest od poniedziałku do piątku
w godz. od 8.00 do 18.00.

Szczegółowy plan zajęć na dany dzień przedstawiany zostaje uczestnikom akcji zimowej z jednodniowym wyprzedzeniem.
Godzina wyjazdu do kina jak również tytuł proponowanego filmu zostają podane uczestnikom z kilkudniowym
wyprzedzeniem. Wyjazd nastąpi w przypadku minimum 20 chętnych. Uczestnicy wyjazdów do kina ponoszą
tylko koszty biletów wstępu do kina.
Oprócz poniższego programu dot. akcji zimowej, dzieci i młodzież mogą korzystać z
kawiarenki internetowej, biblioteki
oraz innych propozycji świetlicowych w godzinach otwarcia ośrodka.

UWAGA!
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie, które mogą być podyktowane niesprzyjającą aurą bądź innymi
niż w/wym. propozycjami uczestników akcji zimowej.

Kontakt:
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
ul. Ceynowy 1a, 83-314 Somonino
tel. 58 684 11 26
e-mail: gok@somonino.pl


ZAPRASZAMY !!!

© 2011 GOK Somonino. All rights reserved.