Powrót do strony głównej

  Gminny Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rôdno mòwa"

Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej,
które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie.
Konkurs przebiega w pięciu kategoriach wiekowych:
- grupa przedszkolna i "O"
- uczniowie szkół podstawowych
- uczniowie gimnazjów
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

47 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "RÔDNO MÒWA"

13 kwietnia 2018 r. (piątek)

>>>  Komunikat Konkursu

>>>  regulamin (odt)
>>>  karta zgłoszeniowa (odt)
>>>  regulamin (pdf)
>>>  karta zgłoszeniowa (pdf)
Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Ośrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
wirtulany spacer po GOK Somonino
Kontakt z GOK Somonino

46. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA"

- eliminacje gminne odbły się 12 kwietnia 2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie

>>>  Komunikat Konkursu

>>>  Regulamin Konkursu

--------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej
      "Rôdno mòwa" - 6 kwietnia 2016 r.

Dnia 6 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 26 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Jolanta Czerwińska
      2. Damroka Kwidzińska
      3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Helena Gronda - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      II miejsce - Marcelina Plichta - ZS Goręczyno
      III miejsce - Beata Puzdrowska - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      Wyróżnienie - Zuzanna Huryn - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Joachim Gangalewski - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Aleksandra Przybylska - ZS Goręczyno

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Iga Brzozowska - ZS Somonino
      II miejsce - Adam Ducher - ZS Somonino
      III miejsce - Julia Plichta - ZS Goręczyno
      Wyróżnienie - Kamil Bielawa - SP Egiertowo
      Wyróżnienie - Aleksandra Szczygieł - SP Borcz

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Mateusz Synakowski - ZS Somonino
      II miejsce - Olga Reglińska - ZS Somonino
      III miejsce - Sara Wiśniewska - ZS Goręczyno
      Wyróżnienie - Klaudia Modrzejewska - SP Egiertowo
      Wyróżnienie - Julianna Hinc - ZS Goręczyno

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Julia Czaja - ZS Goręczyno
      II miejsce - Kamila Cymerman - ZS Somonino
      III miejsce - Sandra Tokarska - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Patrycja Domaros - ZS Goręczyno

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0"
      Helena Gronda - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      Marcelina Plichta - ZS Goręczyno

W kategorii klas I - III
      Iga Brzozowska - ZS Somonino
      Adam Ducher - ZS Somonino

W kategorii klas IV - VI
      Mateusz Synakowski - ZS Somonino
      Olga Reglińska - ZS Somonino

W kategorii klas gimnazjalnych
      Julia Czaja - ZS Goręczyno
      Kamila Cymerman - ZS Somonino

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 13.04.2016 o godzinie 10.00 w sali Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach.

-------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 44. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 9 kwietnia 2015 r.
                                                                        >>> komunikat

>>> regulamin

------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 43. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 2 kwietnia 2014 r.

>>> regulamin i karta zgłoszenia

Dnia 2 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje 43. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA".

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I-III, klasy IV-VI,
klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 23 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Jolanta Czerwińska - Przewodnicząca Komisji
      2. Danuta Ramczyk
      3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Teresa Milosz (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Marta Konkel (ZS Somonino)
      III miejsce - Joachim Gangalewski (Przedszkole "Chatka Puchatka")
      Wyróżnienie - Eliza Synak (ZS Goręczyno)

Klasy I-III szkół podstawowych
      I miejsce - Julia Gruchała (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
      III miejsce - Agata Szymańska (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Julianna Hinc (ZS Goręczyno)

Klasy IV-VI szkół podstawowych
      I miejsce - Małgorzata Byczkowska (SP Egiertowo)
      II miejsce - Kamila Cymerman (ZS Somonino)
      III miejsce - Bartosz Synakowski (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Julia Hinc (SP Egiertowo)
      Wyróżnienie - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Wiktoria Dymek (SP Borcz)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (ZS Somonino)
      II miejsce - Natalia Kolka (ZS Goręczyno)
      III miejsce - -----
      Wyróżnienie - Jagoda Walkusz (ZS Somonino)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:
W kategorii przedszkoli i klas "0": Teresa Milosz (ZS Goręczyno) i Marta Konkel (ZS Somonino)
W
kategorii klas I-III: Julia Gruchała (ZS Goręczyno) i Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
W
kategorii klas IV-VI: Małgorzata Byczkowska (SP Egiertowo) i Kamila Cymerman (ZS Somonino)
W
kategorii klas gimnazjalnych: Helena Zaworska (ZS Somonino) i Natalia Kolka (ZS Goręczyno)


Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 11 kwietnia br. o godz. 10.30 w sali Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach.


------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 42. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 15 kwietnia 2013 r.
                                             >>> regulamin i karta zgłoszenia

Dnia 15 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 28 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Jolanta Czerwińska - Przewodnicząca Komisji
2. Iwona Formela
3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Karolina Klinkosz (Gm. Przedszk. - Goręczyno)
      II miejsce - Aniela Spitulska (ZS Somonino)
      III miejsce - Nikola Wilkowska (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Joachim Gangalewski (Nie. Przedszk. "Chatka Puchatka" - Somonino)
      Wyróżnienie - Aleksander Butowski (Nie. Przedszk. "Chatka Puchatka" - Somonino)
      Wyróżnienie - Eliza Synak (Gm. Przedszk. - Goreczyno)

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Sara Wiśniewska (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
      III miejsce - Ewa Draws (SP Borcz)
      Wyróżnienie - Damian Wilkowski (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Amelia Lubecka (ZS Somonino)

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Natalia Patoka (SP Egiertowo)
      II miejsce - Aleksandra Bistron (ZS Somonino)
      III miejsce - Wiktoria Dymek SP Borcz)
      Wyróżnienie - Sandra Tokarska (SP Borcz)
      Wyróżnienie - Bartosz Synakowski (ZS Somonino)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (ZS Somonino)
      II miejsce - Kinga Packeider (ZS Goręczyno)
      III miejsce - Jakub Konkol (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Weronika Miszk (ZS Goręczyno)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0" - Karolina Klinkosz i Aniela Spitulska
W kategorii klas I - III -
Sara Wiśniewska i Mateusz Synakowski
W kategorii klas IV - VI -
Natalia Patoka i Aleksandra Bistron
W kategorii klas gimnazjalnych -
Helena Zaworska i Kinga Packeiser

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 18 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali Centrum Kultury "Kaszubski Dwór"
w Kartuzach.




-------------------------------------------------------------------------------------------



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 41. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 4 kwietnia 2012 r.
                                                                                   >>> regulamin

Dnia 4 kwietnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 41. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I-III, klasy IV-VI, klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 24 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
2. Urszula Wilkowska-Hein
3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Kornelia Szwichtenberg (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      II miejsce - Nikodem Grosz (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      III miejsce - Weronika Formela (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Weronika Gizela (Gminne Przedszkole w Goręczynie)
      Wyróżnienie - Krzysztof Serkowski (Gminne Przedszkole w Goręczynie)

Klasy I-III szkół podstawowych
      I miejsce - Julia Tusk (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (SP Somonino)
      III miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Julia Paczoska (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Ilowia Czaja (ZS Goręczyno)

Klasy IV-VI szkół podstawowych
      I miejsce - Kamila Cymerman (SP Somonino)
      II miejsce - Bartosz Synakowski (SP Somonino)
      III miejsce - Natalia Patoka (SP Egiertowo)
      Wyróżnienie - Natalia Grzędzicka (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Martyna Klinkosz (ZS Goręczyno)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (GP Somonino)
      II miejsce - Agnieszka Zaborowska (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Izabela Lipińska (GP Goręczyno)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0": Kornelia Szwichtenberg (Niep. Prz-le "Chatka Puchatka" w Somoninie)
                  i Nikodem Grosz (Niep. Prz-le "Chatka Puchatka" w Somoninie)

W kategorii klas I-III: Julia Tusk (ZS Goręczyno) i Mateusz Synakowski (SP Somonino)

W kategorii klas IV-VI: Kamila Cymerman (SP Somonino) i Bartosz Synakowski (SP Somonino)

W kategorii klas gimnazjalnych: Helena Zaworska (GP Somonino) i Agnieszka Zaborowska (GP Somonino)

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 19 kwietnia br. w sali Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" w Kartuzach.



-------------------------------------------------------------------------------------------


Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 40. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 16 marca 2011 r.

Dnia 16 marca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 40. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Aleksandra Maciborska-Pytka - Przewodnicząca Komisji
      2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabriela Litke
      4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Mateusz Synakowski (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      II miejsce - Kinga Kreft (SP Somonino)
      III miejsce - Amelia Lubecka (SP Somonino)

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski (SP Somonino)
      II miejsce - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      III miejsce - Martyna Klinkosz (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Iwona Puzdrowska (ZS Goręczyno) i Agnieszka Mielewczyk (SP Połęczyno)

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Natalia Grzędzicka (SP Połęczyno)
      II miejsce - Kinga Packeiser (ZS Goręczyno)
      III miejsce - Martyna Sikorska (SP Somonino) i Aleksandra Bistron (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Natalia Huniewicz (SP Połęczyno) i Kinga Hirsz (ZS Goręczyno)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Alicja Hildebrandt (GP Somonino)
      II miejsce - Aleksandra Ustowska (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Ewelina Synak (ZS Goręczyno) i Monika Kosater (GP Somonino)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:
      
W kategorii przedszkoli i klas "0" - Mateusz Synakowski i Kinga Kreft
      
W kategorii klas I - III - Bartosz Synakowski i Maria Szwichtenberg
      
W kategorii klas IV - VI -
Natalia Grzędzicka i Kinga Packeiser
      
W kategorii klas gimnazjalnych -
Alicja Hildebrandt i Aleksandra Ustowska



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych XXXIX Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 13 kwietnia 2010 r.

Dnia 13 kwietnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły
się gminne eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego Literatury
Kaszubskiej
"Rôdno mòwa".
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 22 uczniów szkół podstawowych,
gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Emilia Reclaf - Przewodnicząca Komisji
      2. Judyta Ducher
      3. Danuta Kosowska
      4. Urszula Wilkowska-Hein
      5. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Nicola Walaszkowska /Przedszkole Niep. "Chatka Puchatka"
                        - Somonino/
      II miejsce - Alicja Ducher / Przedszkole Niep. "Chatka Puchatka"
                        - Somonino/
      III miejsce - Julia Tusk /Przedszkole Gminne - Goręczyno/

      Wyróżnienie - Michał Kotlowski / Przedszkole Gminne - Goręczyno/
                           Paweł Richert /SP - Somonino/
                           Paulina Arendt /SP Somonino/

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      II miejsce - Agata Sarach /SP - Goręczyno/
      III miejsce - Aleksandra Bistron /SP - Somonino/
      Wyróżnienie - Wiktoria Grota /SP - Połęczyno/
                           Maria Szwichtenberg /SP - Połęczyno/
                           Kinga Hirsz /SP - Goręczyno/

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/
      II miejsce - Alicja Hildebrandt /SP - Somonino/
      III miejsce - Dominika Radomska /SP - Goręczyno/
      Wyróżnienie - Alicja Majkowska /SP - Somonino/
                           Helena Zaworska /SP - Egiertowo/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/
      II miejsce - Emilia Pawela /GP - Goręczyno/


Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli
I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0":
      Nicola Walaszkowska /Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka"
            - Somonino/
      Alicja Ducher /Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" - Somonino/

W kategorii klas I - III:
      Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      Agata Sarach /SP - Goręczyno/

W kategorii klas IV - VI:
      Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/
      Alicja Hildebrandt /SP - Somonino/

W kategorii klas gimnazjalnych
      Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/
      Emilia Pawela /GP - Goręczyno/


Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych XXXVII Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 26 marca 2009 r.

Dnia 26 marca 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego Literatury
Kaszubskiej
"Rôdno mòwa".
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI oraz klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
2. Urszula Wilkowska-Hein
3. Gabriela Litke
4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Kamila Kruger /Przedszkole Somonino- klasa "0"/
      II miejsce - Julia Pawlowska /Przedszkole Somonino- klasa "0"/
      III miejsce - Iwona Kobiela /SP - Somonino/
                        - Beata Brylowska /SP - Somonino/

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      II miejsce - Dominika Radomska /SP - Goreczyno/
      III miejsce - Natalia Grzędzicka /SP - Połęczyno/
      Wyróżnienie - Agnieszka Plicht /SP - Goręczyno/

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Marta Wałaszkowska /SP - Egiertowo/
      II miejsce - Adam Serkowski /SP - Goręczyno/
      III miejsce - Wojciech Zblewski /SP - Połęczyno/
      Wyróżnienie - Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Weronika Baran /GP - Goręczyno/
      II miejsce - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/


Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0"
      - Kamila Krugier /Przedszkole Somonino, klasa "0"/
      -
Julia Pawłowska /Przedszkole Somonino, klasa "0"/

W kategorii klas I - III
      - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      - Dominika Radomska /SP - Goręczyno/

W kategorii klas IV - VI
      - Marta Wałaszkowska /SP - Egiertowo/
      - Adam Serkowski /SP - Goręczyno/

W kategorii klas gimnazjalnych
      - Weronika Baran /GP - Goręczyno/
      - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/


Wszystkim zwycięzcom towarzyszy Wójt Gminy Somonino, Mieczysław
Flisikowski oraz Dyrektor GOK i GBP w Somoninie, Marian Kowalewski.
Wszyscy uczestnicy XXXVII KRLK "Rôdno mòwa"



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej

Dnia 9 kwietnia 2008 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej.
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i "O", kl. I - III, kl. IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 15 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji, 2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabriela Litke, 4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Grupa przedszkolna i "O"
      I miejsce - Bartek Synakowski /SP Somonino/
      II miejsce - Kamila Cymerman /Przedszkole Somonino/
      III miejsce - Filip Stencel /Przedszkole Somonino/
      WYRÓZNIENIA: Aleksandra Paszewska /SP Somonino/

Klasy I - III
      I miejsce - Martyna Makowska /SP Goręczyno/
      II miejsce - Alicja Majkowska /SP Somonino/
      III miejsce - Piotr Dawidowski /SP Somonino/
      WYRÓZNIENIA: Dominika Radomska /SP Goręczyno/
                              Sebastian Szleja /SP Somonino/

Klasy IV - VI
      I miejsce - nie przyznano
      II miejsce - Weronika Baran /SP Goręczyno/
      III miejsce - Magdalena Somionka /SP Goręczyno/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - nie przyznano
      II miejsce - Aneta Pługów /GP Goręczyno/
      III miejsce - Patrycja Szymańska /GP Goręczyno/

Klasy ponadgimnazjalne
      I miejsce - Emilia Dułak /ZSP Somonino/
      II miejsce - Kamil Bizewski /ZSP Somonino/

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

      w kat. klas "O" - Bartek Synakowski, Kamila Cymerman
      w kat. klas I - III - Martyna Makowska, Alicja Majkowska
      w kat. klas IV - VI - Weronika Baran
      w kat. klas gimnazjalnych - Aneta Pługów
      w kat. klas ponadgimnazjalnych - Kamila Dułak, Kamil Bizewski






Przebieg eliminacji gminnych XXXVI Powiatowego Konkursu
      Recytatorskiego Poezji i Prozy Kaszubskiej
      
- 11 kwietnia 2007 r.

Dnia 11 kwietnia 2007 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły
się gminne eliminacje XXXVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
Poezji i Prozy Kaszubskiej.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach wiekowych: kl. "0",
I - III, kl. IV - VI oraz klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 12 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
      2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabiela Litke
przyznała następujące miejsca:

Kategoria: klasy "0"
      Wyróżnienie - Sebastian Szleja /SP Somonino/
                        Karpolina Cymerman /SP Somonino/

Kategoria: klasy I - III
      I miejsce - Piotr Dawidowski /SP Somonino/
      II miejsce - Alicja Majkowska /SP Somonino/
      III miejsce - Ewelina Synak /SP Goręczyno/
      Wyróżnienie - Natalia Pałubicka /SP Goręczyno/
                        Agata Cyrzan /SP Somonino/

Kategoria: klasy IV - VI
      I miejsce - Magdalena Somionka /SP Goręczyno/
      Wyróżnienie - Emilia Pawela /SP Goręczyno/

Kategoria: klasy gimnazjalne
      I miejsce - Martyna Gessela /GP Somonino/
      II miejsce - Ewelina Tusk /GP Goręczyno/
      III miejsce - Justyna Armatowska /GP Goręczyno

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej.




































Zwycięzcy Konkursu Recytatorskiego "Rôdno mòwa" (2009), którzy będą reprezentowali gminę Somonino w eliminacjach powiatowych w Kartuzach


Kategoria klas "0" i przedszkola:
(od lewej) Kamila Kruger - I miejsce
i Julia Pawlowska - II miejsce


Kategoria klas I-III szkoły podst.:
Martosz Synakowski - I miejsce


i Dominika Radomska - II miejsce


Kategoria klas IV-VI szkoly podst.:
Marta Wałaszkowska - I miejsce


i Adam Serkowski - II miejsce


Kategoria klas gimnazjalnych:
(od prawej) Weronika Baran - I miejsce
i Żaneta Płotka - II miejsce



















zobacz konkurs w 2006 r.

© 2011 GOK Somonino. All rights reserved.