Powrót do strony gównej


  ŻEGLARSKI PUCHAR KASZUB
  "PUCHAR JEZIORA OSTRZYCKIEGO"

  Turniej Piłki Plażowej - Ostrzyckie Lato


Żeglarski Puchar Kaszub "ŻPK" Regaty odbywa się w okolicy sceny głównej
w drugi dzień imprezy "Ostrzyckie Lato".

Organizator:

GMINNY OŚRODEK KULTURY w SOMONINIE
UKŻ "LAMELKA" KARTUZY

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bie?ce GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego O?rodka Kultury Somonino
Dziecicy Zespó Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wie? Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino


Komunikat z III Żeglarskiego Pucharu Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego"

Ostrzyce, 5-6.08.2017

Przez dwa dni w Ostrzycach ścigało się ponad 40 jednostek i blisko 60 zawodników.

Optimist 0
       1. Olivier Grabow (UKS Wodniacy Garczyn)  6.0
       2. Ignacy Świątecki (UKS Tolkmicko) 12.0
       3. Mikołaj Łoboda (OPTI CWM Gdynia) 15.0

Optimist UKS
       1. Konrad Kunc (Port Mechelinki) 6.0
       2. Anna Godlewska (UKS Tolkmicko) 17.0
       3. Katarzyna Wolska (UKS Wodniacy Garczyn) 22.0

Omega
       1. Paweł Gostkowski, Jakub Manista, Marcin Kowalka (ŻUKS Stężyca) 6.0
       2. Tadeusz Marszałkowski, Marcin Rasilewski, Rafał Rasilewski
              (Kartuski Klub Sportowy) 11.0
       3. Andrzej Mańczak, Katarzyna Dłutowska, Jacek Karolczak, Paulina Gruba
              (Smart Laser Sailing Team) 16.0

Cadet 
       1. Olga Szarmach, Zofia Schutz (UKS Wodniacy Garczyn) 4.0
       2. Laura Czapiewska, Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca)  9.0
       3. Julia Adamczyk, Joanna Winnicka (UKS Wodniacy Garczyn) 9.0

Vaurien
       1. Adrian Wenta, Grzegorz Toruńczak (UKS Wiking Kamienica Królewska) 5.0
       2. Michał Damps, Jakub Bojanowski (UKS Wiking Kamienica Królewska) 6.0

Open
       1. Bartosz Sadowski, Zbigniew Sadowski (UKS Florek) 6.0
       2. Sławomir Dunst, Leszek Tusk, Dominika Czarnecka
              (Kartuski Klub Sportowy) 11.0
       3. Paweł Korsak (UKS Tolkmicko) 18.0

Fot. Bartosz Cirocki


----------------------------------------------------

Komunikat z II Żeglarskiego Pucharu Kaszub
"Puchar Jeziora Ostrzyckiego"

Ostrzyce, 6-7.08.2016

Regaty odbyły się w dniach 6-7.08.2016 r. w Ostrzycach.

Organizatorami Żeglarskiego Pucharu Kaszub "Puchar Jeziora Kaszubskiego" byli:
       - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
       - UKŻ "Lamelka"
       - KS "Stolem"
       - Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"

We wszystkich kategoriach uczestniczyło razem 58 załóg
z 8 klubów żeglarskich z dwóch krajów.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 89 zawodników. .
W poszczególnych kategoriach udział wzięło:
       - w klasie Optymist początkujacy - 9 załóg - 9 osób
       - w klasie Optymist C - 30 załóg - 30 osób
       - w klasie Cadet - 6 załóg - 12 osób
       - w klasie Open - 6 załóg - 19 osób
       - w klasie Omega - 7 załóg - 19 osób

Regaty odbyły się zgodnie z regulaminem, z którym zapoznano zawodników
przed zawodami. Sędzią głownym zawodów był: Dariusz Mazur.

Pierwszy bieg o I Memoriał Witosława Labudy wygrali:
załoga w Klasie Omega Arkadiusz Sendlewski i Grzegorz Waszkiewicz
z OKŻ Olsztyn.

Wyniki regat:

Klasa Optimist początkujący
       I - Geeta Van Der Voort (ŻUKS Stężyca)
       II - Wiktor Pawelczyk (Port Mechelinki)
       III - Natasza Tarnawska (UKŻ OPTI CWM Gdynia)

Klasa Optimist C
       I - Paweł Pepliński (Port Mechelinki )
       II - Fabian Kocięda (UKŻ OPTI CWM Gdynia)
       III - Artem Shkilev (AmberSail Kaliningrad)

Klasa Cadet
       I - Paweł Kajeta (UKŻ Lamelka)
       II - Agnieszka Kąkol (UKŻ Lamelka)
       III - Polina Krivitskaya (AmberSail Kaliningrad)

Klasa Open
       I - Bartosz Sadowski, Jakub Pawlikowski, Dawid Plichta
                     (UKS Florek Sierakowice)
       II - Sławomir Dunst, Helena Siodmiak, Martyna Tarasiuk,
                     Maciej Smoliński (AUTO-CREW)
       III - Marek Stencel, Joanna Stencel, Tomasz Dworak

Klasa Omega
       I - Arkadiusz Sendelewski, Grzegorz Waszkiewicz (OKŻ Olsztyn)
       II - Cezary Brędowski, Tomasz Szymanowski (MKŻ Keja Moršg)
       III - Andrieev Aleksej, Daniel Davidov (AmberSail Kaliningrad)

----------------------------------------------------
Komunikat z Turnieju Piłki Plażowej 2016
Ostrzyce, 6.08.2016

Turniej Piłki Plażowej odbył się w dniu 6.08.2016r. na polu biwakowym
"Stolemek" w Ostrzycach.
Organizatorami Turnieju był KS "Stolem" przy współpracy Gminnego
Ośrodka Kultury w Somoninie.
W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Łącznie w turnieju uczestniczyło
12 zawodników.

WYNIKI:
I miejsce: Drużyna "LĘBORK" w składzie:
              Bajek Szymon i Komorowski Mateusz (Lębork)
II miejsce: Drużyna "TREDER-LEWNA" w składzie:
              Treder Karol i Lewna Daniel (Kartuzy)
III miejsce: Drużyna "GONZALEZ" w składzie:
              Mielewczyk Łukasz i Pietras Tomasz (Kartuzy)

Nagrody wręczali Bartosz Labuda i Marian Kowalewski.




-----------------------------------------------------------------

   I Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego"
   Ostrzyce, 02.08.2015 r.
   Klasa OPTYMIST-0
   I - Szymon Jażdż, Stężyca
   II - Malwina Walter, Stężyca
   III - Tymon Sochaj, Stężyca

   Klasa OPTYMIST-UKS
   I - Wiktor Łasau, Kartuzy
   II - Adrianna Kownacka, Kartuzy
   III - Julia Lewnów, Kartuzy

   Klasa VAURIE
   I - Izabela Satrjan, Kartuzy
   I - Bartłomiej Szlija, Kartuzy

   Klasa OPEN
   I - Igor Terasiuk
   II - Tomasz Piernicki
   III - Izabela Satrjan
Klasa OMEGA
I - Maciej Chatłas
I - Jakub Maryański
I - Agata Maryańska
II - Przemysław Okuniewski
II - Filip Gruchała-Węsierski
II - Dariusz Damps
III - Tadeusz Marszałkowski
III - Jarosław Anyszek

Klasa KADET
I - Dawid Plichta
I - Paweł Kajeta
II - Jakub Pawlikowski
II - Oskar Plichta
III - Agnieszka Kąkol
III - Zofia Wolska

GOK Somonino. All rights reserved.