Powrót do strony głównej


  Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych
  "DWIE RAKIETY"
- Goręczyno

Turniej odbywa się w hali sportowej w Goręczynie. Celem zawodów jest popularyzacja tenisa stołowego, wyłonienie mistrza szkół ponadgimnazjalnych powiatu, a nade wszystko rozwijanie umiejętności i sprawności fizycznej młodzieży szkolnej.
Zwycięzcy indywidualni od miejsca I do III otrzymują dyplom i nagrody rzeczowe, od miejsca IV do VI - dyplom, natomiast zwycięzcy drużyny - puchar dla szkół.

Turniej w 2008 r.

XX Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych
"Dwie Rakiety"

16.02.2018 r. - Goręczyno

Komunikat z XIX Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      >>> komunikat - pdf

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje biece GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecicy Zespó Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Informacje - archiwum
Wirtulany spacer po GOK Somonino

Turniej w 2008 r.

XIX Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych
"Dwie Rakiety"

10.02.2017 r. - Goręczyno

Komunikat z XIX Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego      >>> komunikat - pdf
>>>  regulamin

Turniej w 2008 r.

XVIII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych
"Dwie Rakiety"
12.02.2016 r. - Goręczyno

Komunikat z XVIII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      >>> komunikat - pdf
>>> regulamin

-----------------------------------------------------------------------------
Turniej w 2008 r.

Komunikat z XVII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KARTUSKIEGO
     "DWIE RAKIETY"
z dnia 27 lutego 2015 r.

      >>> komunikat - pdf

-----------------------------------------------------------------
Turniej w 2008 r.

Komunikat z XVI Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KARTUSKIEGO
     
"DWIE RAKIETY" z dnia 7 lutego 2014 r.

                                >>> regulamin

W XVI Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" udział wzięło 23 zawodników reprezentujących 6 szkół powiatu kartuskiego:

      1. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
      3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
      4. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
      5. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
      6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka.

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      I miejsce - Teclaf Adriana (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Sobisz Klaudia (ZSZiO Żukowo)
      III miejsce - Bojanowska Natalia (ZSP Sierakowice)
      IV miejsce - Gruchała Katarzyna (ZSP Sierakowice)

Dziewczęta starsze:
      I miejsce - Stadnicka Paulina (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Stolc Aleksandra (ZSZiO Żukowo)
      III miejsce - Kreft Sandra (ZSP Somonino)

Chłopcy młodsi:
      I miejsce - Nawrocki Wiktor (I LO Kartuzy)
      II miejsce - Jutrzenka Trzebiatowski Michał (I LO Kartuzy)
      III miejsce - Sildatk Jakub (ZSZiO Kartuzy)
      IV miejsce - Kąkol Seweryn (ZSP Sierakowice)
      V miejsce - Szreder Grzegorz (ZSP Przodkowo)
      VI miejsce - Elgert Bartłomiej (ZSP Somonino)

Chłopcy starsi:
      I miejsce - Nagel Wojciech (ZSP Przodkowo)
      II miejsce - Wendt Damian (ZSZiO Kartuzy)
      III miejsce - Rybakowski Radosław (ZSP Przodkowo)
      IV miejsce - Stencel Michał (ZSP Somonino)

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce - ZSZiO Kartuzy i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego

II miejsce - ZSP Przodkowo i Puchar Wójta Gminy Somonino

III miejsce - I LO Kartuzy
      i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Somonino

IV miejsce - ZSZiO Żukowo
      i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie

V miejsce - ZSP Sierakowice
i Puchar Prezesa Stowarzyszenia
      "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie

Organizatorami XVI Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" byli:
      -
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
      - Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie
      - Starostwo Powiatowe w Kartuzach
      - Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie

Organizatorzy XVI Turnieju Tenisa Stołowego "Dwie Rakiety" dziękują Zespołowi
Szkół w Goręczynie za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń w celu
przeprowadzenia rozgrywek w hali sportowej.



---------------------------------------------------------------------


Turniej w 2008 r.

Komunikat z XV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      "DWIE RAKIETY" z dnia 8 lutego 2013 r.

                                    >>> regulamin

W XV Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" udział wzięło 25 zawodników reprezentujących 7 szkół powiatu kartuskiego:

      1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      2. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
      4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
      5. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
      6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
      7. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      I miejsce - Paulina Stadnicka /ZSZiO Kartuzy/
      II miejsce - Anna Walaszkowska /I LO Kartuzy/
      III miejsce - Aleksandra Stolc /ZSZiO Żukowo/
      IV miejsce - Martyna Formela /ZSZiO Kartuzy/
      V miejsce - Małgorzata Lejk /ZSZiO Kartuzy
      VI miejsce - Kinga Formela /I LO Kartuzy/
Dziewczęta starsze:
      I miejsce - Weronika Dymek /ZSZiO Żukowo/
      II miejsce - Aleksandra Sominka /ZSZiO Kartuzy/
Chłopcy młodsi:
      I miejsce - Wojciech Nagel /ZSP Przodkowo/
      II miejsce - Jakub Kitowski /I LO Kartuzy/
      III miejsce - Bartłomiej Elgert /ZSP Somonino/
      IV miejsce - Dawid Żołnowski /ZSP Somonino/
      V miejsce - Krystian Kuziemkowski /I LO Kartuzy/
      VI miejsce - Dawid Trzebiatowki /ZSP Somonino/
Chłopcy starsi:
      I miejsce - Mateusz Naczk /ZSP Przodkowo/
      II miejsce - Bartosz Giedziewicz /ZSZiO Żukowo/
      III miejsce - Justyn Ptach /ZST Kartuzy/
      IV miejsce - Mateusz Gojtowski /ZSP Przodkowo/
      V miejsce - Michał Roszkowski /ZST Kartuzy/
      VI miejsce - Dawid Regliński /KLO Kartuzy/

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w KARTUZACH

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w PRZODKOWIE

III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Somonino
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w ŻUKOWIE

IV miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w KARTUZACH

V miejsce i Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Przyjazna Wieś Kaszubska"
w Somoninie

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w SOMONINIE

Organizatorami XV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" byli:
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach,
Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie.

Organizatorzy XV Turnieju Tenisa Stołowego "Dwie Rakiety" dziękują Zespołowi Szkół w Goręczynie za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń w celu przeprowadzenia rozgrywek w hali sportowej.

\

---------------------------------------------------------------------


Turniej w 2008 r.

Komunikat z XIV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
  
"DWIE RAKIETY" z dnia 17 lutego 2012 r.

W XIV Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" udział wzięło 26 zawodników reprezentujących 7 szkół powiatu kartuskiego:
      1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      2. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
      4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
      5. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
      6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
      7. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka.

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      I miejsce - Paulina Stadnicka /ZSZiO Kartuzy/
      II miejsce - Aleksandra Stolc /ZSZiO Żukowo/
      III miejsce - Edyta Białk /I LO Kartuzy/
      IV miejsce - Kinga Formela /I LO Kartuzy/
      V miejsce - Aleksandra Wójcik /Katolickie LO Kartuzy/
      VI miejsce - Magdalena Jażdzewska /ZSP Sierakowice/

Dziewczęta starsze:
      I miejsce - Michalina Karuze /ZSZiO Kartuzy/
      II miejsce - Patrycja Zaworska /ZSZiO Żukowo/

Chłopcy młodsi:
      I miejsce - Wojciech Nagel /ZSP Przodkowo/
      II miejsce - Krzysztof Studziński /ZSP Sierakowice/
      III miejsce - Mateusz Naczk /ZSP Przodkowo/
      IV miejsce - Piotr Mejer /I LO Kartuzy/
      V miejsce - Łukasz Templer /ZSZiO Kartuzy/
      VI miejsce - Justyn Ptach /ZST Kartuzy/

Chłopcy starsi:
      I miejsce - Błażej Ptach /ZST Kartuzy/
      II miejsce - Bartosz Giedziewicz /ZSZiO Żukowo/
      III miejsce - Mirosław Dułak /ZST Kartuzy/
      IV miejsce - Mateusz Gosz /ZST Kartuzy/
      V miejsce - Arkadiusz Elas /I LO Kartuzy/
      VI miejsce - Szymon Garncarz /ZSP Sierakowice/


Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Żukowie

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Kartuzach

III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Somonino
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH w Kartuzach

IV miejsce i Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Kartuzach

V miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Sierakowicach

Organizatorami XIV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" byli: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach
i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie
Organizatorzy XIV Turnieju Tenisa Stołowego "Dwie Rakiety" dziękują Zespołowi Szkół w Goręczynie za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń w celu przeprowadzenia rozgrywek w hali sportowej

                                                                                   >>> regulamin



------------------------------------------------------------------------


Turniej w 2008 r.
Komunikat z XIII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
   "DWIE RAKIETY"
z dnia 11 lutego 2011 r.

W XIII Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" udział wzięło 30 zawodników reprezentujących 8 szkół powiatu kartuskiego:
      1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      2. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
      3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
      4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
      5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
      6. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
      7. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
      8. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka.
W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      I miejsce - Krause Michalina (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Borek Natalia (I LO Kartuzy)
      III miejsce - Myszk Patrycja (ZST Kartuzy)

Dziewczęta starsze:
      I miejsce - Górna Agata (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Bobkowska Magdalena (ZSP Przodkowo)
      III miejsce - Treder Katarzyna (ZSP Sierakowice)

Chłopcy młodsi:
      I miejsce - mejer Piotr (I LO Kartuzy)
      II miejsce - Studziński Krzysztof (ZSP Sierakowice)
      III miejsce - Ptach Justyn (ZST Kartuzy)

Chłopcy starsi:
      I miejsce - Gosz Mateusz (ZST Kartuzy)
      II miejsce - Kotlowski Łukasz (I LO Kartuzy)
      III miejsce - Ptach Błażej (ZST Kartuzy)

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
      ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH w Kartuzach

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
      I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Kartuzach

III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Somonino
      ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
      w Kartuzach

IV miejsce i Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Przyjazna Wieś Kaszubska"
w Somoninie

      ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Sierakowicach

V miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
      ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Przodkowie

Organizatorami XIII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" byli: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach,
Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie.


___________________________________________________

Turniej w 2008 r.

Komunikat z XII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
      "DWIE RAKIETY"
z dnia 5 marca 2010 r.

W XII Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY"
udział wzięło 32 zawodników reprezentujących 8 szkół powiatu
kartuskiego:

       1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
       2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
       3. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
       4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
       5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
       6. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
       7. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
       8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka.

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
       I miejsce - Krause Michalina (ZSZiO Kartuzy)
       II miejsce - Treder Katarzyna (ZSP Sierakowice)
       III miejsce - Konkol Ewelina (ZSZiO Kartuzy)

Dziewczęta starsze:
       I miejsce - Bobkowska Magdalena (ZSP Przodkowo)
       II miejsce - Górna Agata (ZSZiO Kartuzy)
       III miejsce - Konkol Natalia (ZSP Przodkowo)

Chłopcy młodsi:
       I miejsce - Gosz Mateusz (ZST Kartuzy)
       II miejsce - Ptach Błażej (ZST Kartuzy)
       III miejsce - Mischke Jakub (ZSZiO Żukowo)

Chłopcy starsi:
       I miejsce - Richert Paweł (ZSZiO Żukowo)
       II miejsce - Przystupa Dawid I LO Kartuzy)
       III miejsce - Jaskulski Daniel (I LO Kartuzy)

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
       ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
       w KARTUZACH

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
       I LICEUM OGOLNOKSZTAŁCĄCYCH w KARTUZACH

III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Somonino
       ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH w KARTUZACH

IV miejsce i Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Przyjazna Wieś Kaszubska"
w Somoninie

       ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
       w ŻUKOWIE

V miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
       ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w SIERAKOWICACH

Organizatorami XII Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
"DWIE RAKIETY" byli:
-
Stowarzyszenia "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie
-
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
-
Starostwo Powiatowe w Kartuzach













----------------------














----------------------

______________________________________________________________
Turniej w 2008 r.


Komunikat z XI Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych "Dwie Rakiety"
       20 lutego 2009 r. - Goręczyno

W XI Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY" udział wzięło 29 zawodników reprezentujących
8 szkół powiatu kartuskiego:
      
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
       2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
       3. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
       4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
       5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
       6. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
       7. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
       8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

Sędzią głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      
I miejsce - Natalia KONKOL /ZSP Przodkowo/
      
II miejsce - Anna BIAŁK /I LO Kartuzy/
      
III miejsce - Katarzyna TREDER /ZSP Sierakowice/

Dziewczęta starsze:
      
I miejsce - Alicja JASKULSKA /I LO Kartuzy/
      
II miejsce - Emilia SOMINKA /ZSZiO Kartuzy/
      
III miejsce - Natalia NEUMILER /ZSP Sierakowice/

Chłopcy młodsi:
      
I miejsce - Dawid PRZYSTUPA /I LO Kartuzy/
      
II miejsce - Daniel JASKULSKI /I LO Kartuzy/
      
III miejsce - Mateusz GOSZ /ZST Kartuzy/

Chłopcy starsi:
      
I miejsce - Paweł RICHERT /ZSZiO Żukowo/
      
II miejsce - Dawid HENDRYCH /ZSP Sierakowice/
      
III miejsce - Artur BIZEWSKI /ZSP Somonino/

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w KARTUZACH

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w KARTUZACH

III miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w SIERAKOWICACH

IV miejsce i Puchar Stowarzyszenia "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w PRZODKOWIE


Organizatorami XI Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego
"DWIE RAKIETY" byli:

- Stowarzyszenia "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie
- Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
- Starostwo Powiatowe w Kartuzach


_________________________________________________

REGULAMIN

I. CEL:
- Popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej
-
Wyłonienia mistrza szkół ponadgimnazjalnych POWIATU KARTUSKIEGO

II. ORGANIZATOR:
- Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
- Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Kaszubska w Somoninie

III. PATRONAT HONOROWY:
- Starosta Powiatu Kartuskiego
- Wójt Gminy Somonino

IV. TERMIN I MIEJSCE
-    Zawody odbędą się 20 lutego 2009 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Goręczynie - gmina Somonino
-    Sekretariat czynny będzie od godz. 9.00 - możliwość przeprowadzenia rozgrzewki
-    Otwarcie i losowanie - godzina 10.00
-    Gry - godzina 10.15
-    Do dnia 18 lutego br. należy potwierdzić udział w zawodach

V. KATEGORIE WIEKOWE:
1. Kategorie
     Lp.   Kategoria          Klasa     Rocznik
     1     DZIEWCZĘTA     I - II      1992 - 1991
     2     CHŁOPCY           I - II      1992 - 1991
     3     DZIEWCZĘTA     III - IV    1990 - 1989
     4     CHŁOPCY           III - IV    1990 - 1989

2.  Każda szkoła może wystawić drużynę składającą się (maksymalnie)
     z 4 zawodników
w dowolnie wybranych kategoriach wiekowych, którzy zostali wyłonieni w turnieju wewnatrzszkolnym.

VI. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAWODACH:
1. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:
     1.1. - posiadanie ważnego badania lekarskiego, określającego zdolność
             do udziału w zawodach
     1.2. - posiadanie przepisowego sprzętu i stroju sportowego

VII. SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:
1.  W turnieju obowiązuje wartościowe rozstawienie zawodników według
     następujących zasad:
     1.1. - w rozgrywkach, zawodników kojarzy się w układy par zgodnie z przeprowadzonym losowaniem
     1.3. - przy losowaniu zawodników należy przestrzegać zasady, aby zawodnicy tej samej szkoły byli maksymalnie oddaleni
              od siebie, tzn. aby znajdowali się - w zależności od liczby - w innych połówkach (przy 2 zawodnikach) w różnych
              ćwiartkach przy 4 zawodnikach;
2. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych zawodników.

VIII. KLASYFIKACJA I PUNKTACJA:

1.  Prowadzona jest klasyfikacja indywidualna dziewcząt i chłopców w czterech wymienionych kategoriach wiekowych
2.  Prowadzona jest klasyfikacja drużynowa według następującej punktacji;
     Miejsce     Punkty     Miejsce     Punkty
          I             6             IV            3
          II            5             V             2
          III           4             VI            1
3.  Łączna suma zdobytych punktów określi miejsce poszczególnych drużyn w końcowej klasyfikacji.

IX. NAGRODY:
Indywidualne:
     I miejsce          - puchar, pamiątkowy dyplom, nagroda rzeczowa
     II miejsce         - pamiątkowy dyplom, nagroda rzeczowa
     III miejsce        - pamiątkowy dyplom, nagroda rzeczowa
     IV, V, VI miejsce - pamiątkowe dyplomy

Drużynowe:
     I miejsce     - Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
     II miejsce    - Puchar Wójta Gminy Somonino
     III miejsce   - Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
     IV miejsce   - Puchar Stowarzyszenia Przyjazna Wieś Kaszubska
                         w Somoninie

X. POZOSTAŁE INFORMACJE:
1.  W trakcie gier obowiązują przepisy PZTS.
2.  Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.
3.  Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za odzież osobistą i ekwipunek uczestników zawodów.
4.  Szkoły zgłaszające drużyny do działu w zawodach są odpowiedzialne za ubezpieczenie zawodników i trenerów
     od następstw nieszczęśliwych wypadków.
5.  Komisję sędziowską zapewniają organizatorzy turnieju.
6.  Wszelkie sporne sprawy rozstrzyga sędzia główny zawodów.

X. KONTAKT I ZGŁOSZENIA:

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
ul. Ceynowy 1a, 83-314 Somonino
tel./fax (058) 684 11 26 w godz. 8.00 - 18.00
(od poniedziałku do piątku)
e-mail: gok@somonino.pl


Turniej w 2008 r.



Komunikat z X Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych
       "Dwie Rakiety" 14 lutego 2008 r. - Goręczyno

W X Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego "Dwie Rakiety" udział wzięło 30 zawodników reprezentujących 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego:

       1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
       2. Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
       3. I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
       4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
       5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kartuzch
       6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
       7. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
       8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

Sędzią Głównym Turnieju był p. Mirosław Płotka, nauczyciel Zespołu Szkół w Miechucinie.

W wyniku rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju:

Dziewczęta młodsze:
      I miejsce - Barbara Klasa (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Natalia Janikowska (I LO Kartuzy)
      III miejsce - Alicja Jaskulska (I LO Kartuzy)

Dziewczęta starsze:
      I miejsce - Bożena Górna (ZSZiO Kartuzy)
      II miejsce - Aleksandra Widrowska (ZSZiO Kartuzy)
      III miejsce - Paulina Czerwińska (ZSP Przodkowo)

Chłopcy młodsi:
      I miejsce - Paweł Richert (ZSZiO Żukowo)
      II miejsce - Dawid Hendrych (ZSP Sierakowice)
      III miejsce - Dawid Przystupa (I LO Kartuzy)

Chłopcy starsi:
      I miejsce - Jakub Sychta (ZST Kartuzy)
      II miejsce - Mateusz Mejna (ZSP Somonino)
      III miejsce - Mateusz Koszałka (ZSP Sierakowice)


Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
      - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
      - I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
III miejsce i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
      - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach
IV miejsce i Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Somoninie

      - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

W VII Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Reprezentacji Powiatów Szkół Ponadgimnazjalnych Dwie Rakiety powiat kartuski reprezentować będą zdobywcy pierwszych miejsc Turnieju powiatowego, tj.:
      
- Jakub Sychta
      - Dawid Richert
      - Bożena Górna
      - Barbara Klasa


Powiatowy Turniej Tenisa
Stołowego "DWIE RAKIETY"

Turniej w 2007 r.

Powiatowy Turniej Tenisa
Stołowego "DWIE RAKIETY"

Turniej w 2006 r.

HISTORIA TURNIEJU
I Rejonowy Turniej Tenisa "DWIE RAKIETY"
06.01.1997
4 osobowe reprezentacje
7 szkół rejonu kartuskiego
60 zawodników
II Turniej Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY"
dla Szkół Ponadgimnazjalnych rejonu kartuskiego
i Zespołów Szkół Rolniczych woj. Gdańskiego
10.12.1997
12 drużyn
80 zawodników
III Turniej Tenisa Stołowego "DWIE RAKIETY"
dla Szkół Ponadgimnazjalnych rejonu kartuskiego
i Zespołów Szkół Rolniczych woj. Gdańskiego
11.03.1998
11 drużyn
71 zawodników
I Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadpostawowych "DWIE RAKIETY"
18.02.1999
7 drużyn
28 zawodników
II Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadpostawowych "DWIE RAKIETY"
07.03.2000
8 drużyn
32 zawodników
III Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadpostawowych "DWIE RAKIETY"
15.03.2001
7 drużyn
28 zawodników
IV Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadpostawowych "DWIE RAKIETY"
15.02.2002
9 drużyn
36 zawodników
V Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
21.02.2003
7 drużyn
28 zawodników
VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
05.03.2004
6 drużyn
24 zawodników
VII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
11.02.2005
7 drużyn
28 zawodników
VIII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
17.02.2006
7 drużyn
27 zawodników
IX Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
8.03.2007
8 drużyn
31 zawodników
X Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
14.02.2008
8 drużyn
30 zawodników
XI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
20.02.2009
8 drużyn
29 zawodników
XII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
5.03.2010
8 drużyn
32 zawodników
XIII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
11.02.2011
8 drużyn
30 zawodników
XIV Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
17.02.2012
7 drużyn
26 zawodników
XV Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
8.02.2013
7 drużyn
25 zawodników
XVI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
7.02.2013
6 drużyn
23 zawodników
XVII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych "DWIE RAKIETY"
27.02.2013
7 drużyn
28 zawodników

Turnieje odbywają się dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

© GOK Somonino. All rights reserved.