Powrót do strony głównej


Powiatowe Biegi Uliczne "Brzegami Raduni" - Somonino - Sarni Dwór

Impreza o zasięgu regionalnym, w której udział biorą uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego - szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Coraz częściej uczestniczą w niej również oldboje i seniorzy.
Przeciętnie w biegach uczestniczy od 500 do 700 zawodników, którzy biegną po wyznaczonej trasie długości 660 m przy Leśniczówce Sarni Dwór. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt. W czasie zawodów otrzymują poczęstunek. Oceniani są zgodnie z opracowanym regulaminem. Zwycięzcy zawodów otrzymują pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Jednocześnie prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. Zwycięskie szkoły otrzymują puchary i dyplomy. Nad całością czuwają sędziowie z licencją. Trasę zabezpieczają wolontariusze Stowarzyszenia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.


Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

XXII Regionalne Biegi Uliczne "Brzegami Raduni"

Sarni Dwór, 22.09.2017 r.

Komunikat z przebiegu XXII Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni"

               >>> komunikat

      >>> regulamin i karta zgłoszenia

---------------------------------------------------------------

XXI Regionalne Biegi Uliczne "Brzegami Raduni"
Sarni Dwór, 23.09.2016 r.

Komunikat z przebiegu XXI Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni"

               >>> komunikat

     >>> regulamin i karta zgłoszenia

-------------------------------------------------

XX Jubileuszowe Biegi "BRZEGAMI Raduni",

25 września 2015 r. odbyły się w Somoninie, przy leśniczówce Sarni Dwór, XX Jubileuszowe Biegi "Brzegami Raduni". W imprezie wzięło udział 351 zawodników z 33 placówek oświatowych . Przez 20 lat w biegach wzięło udział 9732 zawodników. Jednym z pierwszych współorganizatorów był Brunon Dompke oraz nieżyjący już, śp. Franciszek Ilisiński.
Sędzią zawodów przez 20 lat jest Pan Stanisław Pawełczak. Pierwsze zawody odbyły się na ulicach Osiedla Nad Radunią w Somoninie, a potem zostały przeniesione na tereny przy leśniczówce Sarni Dwór. Od początku głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.

Komunikat z przebiegu XX Powiatowych Biegów
     "Brzegami Raduni"

     
>>> komunikat

     >>> regulamin i program


XIX POWIATOWE BIEGI "BRZEGAMI RADUNI"

26 września 2014 r.

Komunikat z przebiegu XIX Powiatowych Biegów
     "Brzegami Raduni" - 16 września 2014 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

     >>> regulamin

---------------------------------------------------------------------------------


Komunikat z przebiegu XVIII Regionalnych Biegów
     "Brzegami Raduni" - 4 października 2013 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

>>> regulamin do pobrania

---------------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu XVII Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 28 września 2012 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

>>> regulamin zawodów

_________________________________________________


_________________________________________________


Komunikat z przebiegu XV Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 24 września 2010 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

_________________________________________________

Komunikat z przebiegu XIV Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 25 września 2009 r. - Sarni Dwór

>>> zobacz REGULAMIN 2009

I. Informacje ogólne
1. Data imprezy - 25 września 2005 r.
2. Miejsce imprezy - Sarni Dwór - Gmina Somonino
3. Charakter imprezy - impreza o charakterze masowym, open
     (dostępna dla wszystkich chętnych)
4. Kategorie wiekowe - 6 kategorii (klasy I-II, III-IV, V-VI,
     szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz seniorzy i oldboye)
5. Liczba zgłoszonych biegaczy - 451 zawodników, w tym: szkoły podstawowe
     - 265, gimnazja - 94, szkoły ponadgimnazjalne - 79, dorośli - 13.
6. Ilość szkół uczestniczących w biegach:
     - ogółem - 32 szkoły
     w tym:
          - szkół podstawowych - 17;
          - szkół gimnazjalnych - 7;
          - szkół ponadgimnazjalnych - 8.
7. Organizator
     - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
     - Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku
     - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku
     - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
8. Dyrektor biegów - Marian Kowalewski, Dyrektor GOK - Somonino
9. Sędzia Główny - Stanisław Pawełczak
10. Sędziowie Pomocniczy
     - nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
11. Obsługa:
     - prowadzenie - Marian Kowalewski
     - medyczna - Ośrodek Zdrowia w Somoninie
     - porządkowa/pomocnicza - uczniowie ZSP-Somonino
     - sekretariat - pracownicy GOK-Somonino

Przed rozpoczęciem zawodów sędzia główny zapoznał wszystkich zawodników z trasą biegów.


II. Punktacja indywidualna

Klasy I-II - dziewczęta
     I - Izabela Kwidzińśka (SP-Chmielno)
     II - Aleksandra Brylowska (SP-Somonino)
     III - Dominika Grzenkowicz (SP Nr 5-Kartuzy)
Klasy I-II - chłopcy
     I - Damian Brylowski (ZS-Goręczyno)
     II - Dawid Okrój (SP-Miszewo)
     III - Adrian Konkel (ZS-Goręczyno), Maciej Papina (SP Nr 5-Kartuzy)

Klasy III-IV - dziewczęta
     I - Aleksandra Ryngwelska (SP-Borcz)
     II - Weronika Kostka (SP Nr 5-Kartuzy)
     III - Martyna Hirsz (SP Nr 5-Kartuzy)
Klasy III-IV - chłopcy
     I - Artur Adamczyk (SP-Kożyczkowo)
     II - Karol Kierznikiewicz (SP-Borcz)
     III - Marek Klawiter (ZS-Kiełpino), Patryk Groth (SP-Glincz)

Klasy V-VI - dziewczęta
     I - Aleksandra Makurat (SP Nr 5-Kartuzy)
     II - Martyna Steinka (SP-Miechucino)
     III - Klaudia Stencel (SP-Miechucino)
Klasy V-VI - chłopcy
     I - Patryk Gojtowski (SP-Miechucino)
     II - Maciej Borkowski (SP-Borcz)
     III - Bartłomiej Turbiarz (SP-Kożyczkowo)

Gimnazjum - dziewczęta
     I - Monika Czapiewska (PG-Skorzewo)
     II - Monika Labuda (PG-Skorzewo)
     III - Weronika Zwara (PG-Skorzewo)
Gimnazjum - chłopcy
     I - Lemańczyk Jacek (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)
     II - Jakub Cyrzan (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)
     III - Krystian Konkol (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)

Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
     I - Anna Skawińska (XI ZSSO-Gdańsk)
     II - Paulina Kliniewska (PZS Nr 2-Kościerzyna)
     III - Michalina Kropidłowska (ZSP-Sierakowice)
Szkoła ponadgimnazjalna - chłopcy
     I - Łukasz Zawadzki (XI ZSSO-Gdańsk)
     II - Daniel Pek (PZS Nr 2-Kościerzyna)
     III - Adam Kryszewski (ZST-Kartuzy)

Seniorzy i oldboye - kobiety
     I - Sylwia Kreft - Kiełpino
     II - Karolina Brylowska - Kartuzy
Seniorzy i oldboye - mężczyźni
     I - Leszek Blewski - Kościerzyna
     II - Piotr Łudzik - Kościerzyna
     III - Mateusz Kąkol - Kościerzyna


III. Punktacja drużynowa

Szkoły podstawowe
     I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach (102 pkt.)
     II miejsce - Zespół Szkół w Goręczynie (74 pkt.)
     III miejsce - Szkoła Podstawowa w Borczu (67 pkt.)

Gimnazja
     I miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach (82 pkt.)
     II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Skorzewie (40 pkt.)
     III miejsce - Zespół Szkół w Goręczynie (20 pkt.)

Szkoły ponadgimnazjalne
     I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach (45 pkt.)
     II miejsce - Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Kościerzynie (44 pkt.)
     III miejsce - XI Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
                         w Gdańsku (32 pkt.)


IV. Nagrody
- Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.
- Za miejsca II-III - dyplomy i nagrody.
- Za miejsca IV-VI - dyplomy

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli:
- Przewodniczący Rady Gminy Somonino, Andrzej Regliński
- Wójt Gminy Somonino, Mieczysław Flisikowski
- Wicewójt Gminy Somonino, Jerzy Gliwa
- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Marian Kowalewski
- Sędzia Główny, Stanisław Pawełczak

Nagrody ufundowali:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku i Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.





Komunikat z przebiegu XIII Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 25 września 2008 r. - Sarni Dwór

I. Informacje ogólne

1. Data imprezy - 25 września 2008 r.
2. Miejsce imprezy - Sarni Dwór
3. Charakter imprezy - impreza o charakterze masowym, open
     (dostępna dla wszystkich chętnych)
4. Kategorie wiekowe - 6 kategorii (klasy I-II, III-IV, V-VI, szkoły
     gimnazjalne, szkoły
ponadgimnazjalne i kategoria najstarsza - dorośli)
5. Liczba startujących - 415 uczestników
6. Ilość szkół uczestniczących w biegach:
     - ogółem - 30 szkół
     w tym:
          - szkół podstawowych - 16
          - szkół gimnazjalnych - 8
          - szkół ponadgimnazjalnych - 6
7. Organizator - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
     - Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku
     - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
8. Dyrektor biegów - Marian Kowalewski, Dyrektor GOK Somonino

9. Sędzia Główny - Stanisław Pawełczak
10. Sędziowie Pomocniczy - nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
     w Somoninie
i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
11. Obsługa:
     - prowadzenie - Franciszek Ilisiński
     - medyczna - Ośrodek Zdrowia w Somoninie
     - porządkowa/pomocnicza - uczniowie ZSP Somonino
     - sekretariat - pracownicy GOK Somonino

Przed rozpoczęciem zawodów sędzia główny zapoznał wszystkich zawodników
z regulaminem i trasą biegów.


II. Punktacja indywidualna

Klasy I-II - dziewczęta
     I - Kluge Marta /SP Goręczyno/
     II - Naczk Paulina /SP Tuchlino/
     III - Bieszka Wiktoria /SP Borcz/

Klasy I-II - chłopcy
     I - Bronk Marek /SP Tuchlino/
     II - Wydrowski Kacper /SP Goręczyno/
     III - Pirch Paweł /SP Goręczyno/
______________________

Klasy III-IV - dziewczęta
     I - Rejniak Klaudia /SP Somonino/
     II - Hennig Agata /SP Kożyczkowo/
     III - Bulczak Natalia /SP Tuchlino/

Klasy III-IV - chłopcy
     I - Naubauer Michał /SP Borcz/
     II - Adamczyk Artur /SP Kożyczkowo/
     III - Borkowski Maciej /SP Borcz/
______________________

Klasy V-VI - dziewczęta
     I - Bober Klaudia /SP Skorzewo/
     II - Świeczkowska Katarzyna /SP Skorzewo/
     III - Grota Justyna /SP Borcz/

Klasy V-VI - chłopcy
     I - Czaja Maciej /SP Nr 5 Kartuzy/
     II - Zblewski Jakub /SP Miechucino/
     III - Hinca Maciej /SP Reskowo/
______________________

Gimnazjum - dziewczęta
     I - Daszkowska Daria /GP Skorzewo/
     II - Gorlikowska Aleksandra /GP Goręczyno/
     III - Reclaf Martyna /SP Tuchlino/

Gimnazjum - chłopcy
     I - Gawroń Tomasz /GP Somonino/
     II - Kryszewski Adam /G Nr 1 Kartuzy/
     III - Hinca Bartłomiej /GP Miechucino/
______________________

Szkoła ponadgimnazjalna - dziewczęta
     I - Formela Joanna /I LO Kartuzy/
     II - Kliniewska Paulina /PZS Nr 2 Kościerzyna/
     III - Rompa Joanna /ZSZiO Kartuzy/

Szkoła ponadgimnazjalna - chłopcy
     I - Cyman Mateusz /XI LO Gdańsk/
     II - Wendt Mateusz /PZS Nr 2 Kościerzyna/
     III - Stenzel Paweł /ZST Kartuzy/
______________________

Seniorzy - kobiety
     I - Formela Joanna /Leszno/
     II - Okrój Leokadia /Kamela/
     III - Wejer Tatiana /Sierakowice/

Seniorzy - mężczyźni
W tej kategorii do zawodów zgłosił się jeden mężczyzna - Leszek Zblewski
z Koscierzyny.




III. Punktacja drużynowa

Szkoły podstawowe
     I miejsce - SP Tuchlino /92 pkt./
     II miejsce - SP Goręczyno /82 pkt./
     III miejsce - SP Borcz /73 pkt./

Gimnazja publiczne
     I miejsce - GP Miechucino /39 pkt./
     II miejsce - G Nr 1 Kartuzy /37 pkt./
     III miejsce - GP Somonino /32 pkt./

Szkoły ponadgimnazjalne
     I miejsce - PZS Nr 2 Kościerzyna
          /51 pkt./
     II miejsce - I LO Kartuzy /42 pkt./
     III miejsce - ZSZiO Kartuzy /26 pkt./


IV. Nagrody

- Zdobywcy I miejsc w poszczególnych
     kategoriach wiekowych otrzymali
     puchary (względnie statuetki),
     dyplomy i nagrody rzeczowe,
- za miejsca II - III - dyplomy, nagrody
     rzeczowe,
- za miejsca IV - VI - dyplomy,
- zwycięskie szkoły (drużyny)
     otrzymały puchary oraz pamiątkowe
     dyplomy (od I do III miejsca).

Nagrody ufundowali:
Wójt Gminy Somonino,
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach
i Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku.

data
liczba
zawodników
liczba reprezentacji
szkół
I Biegi - 4.10.1996
700
17 szkół podstawowych, 4 szkoły ponadpodstawowe
II Biegi - 21.10.1997
630
19 szkół podstawowych i ponadpodstawowych rejonu kartuskiego + szkoła z Gdańska i Wejherowa
III Biegi - 23.10.1998
510
14 szkół podstawowych, 5 szkół ponadpodstawowych
IV Biegi - 8.10.1999
450
18 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 7 szkół średnich
V Biegi
6.10.2000
550
16 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
6 szkół ponadpodstawowych
VI Biegi
5.10.2001
400
13 szkół podstawowych, 5 gimnazjów,
8 szkół ponadpodstawowych
VII Biegi
4.10.2002
412
12 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
VIII Biegi
3.10.2003
546
22 szkoły podstawowe, 10 gimnazjów,
5 szkół ponadgimnazjalnych
IX Biegi
1.10.2004
530
23 szkoły podstawowe, 9 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
X Biegi
30.09.2005
472
13 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XI Biegi
29.09.2006
570
18 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XII Biegi
28.09.2007
450
12 szkół podstawowych, 5 gimnazjów,
3 szkoły ponadgimnazjalne
XIII Biegi
25.09.2008
415
16 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XIV Biegi
25.09.2009
451
17 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
8 szkół ponadgimnazjalnych
XV Biegi
24.09.2010
482
24 szkoły podstawowe, 10 gimnazjów,
8 szkół ponadgimnazjalnych
XVI Biegi
9.2011
518
23 szkoły podstawowe, 11 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XVII Biegi
28.09.2012
441
23 szkoły podstawowe, 13 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XVIII Biegi
4.10.2013
467
19 szkół podstawowych,
12 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych
XIX Biegi
26.09.2014
388
17 szkół podstawowych,
8 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych
XX Biegi
25.09.2015
351
17 szkół podstawowych,
10 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych

© GOK Somonino. All rights reserved.