Powrót do strony gównej


  "STUDNIA TALENTÓW"

Konkurs na najładniejszą piosenkę lub wiersz o Kaszubach, życiu, tradycjach,
zanikających zawodach, walorach przyrodniczych - własnego autorstwa.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych
i gimnazjalnych
z terenu gminy Somonino.
Konkurs odbywa się podczas ferii zimowych,
aby dzieci uczestniczące
w organizowanych w sali GOK zajęciach feryjnych
również mogły w tym wydarzeniu uczestniczyć.

Organizator:
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA SOMONINO,
GMINNY OŚRODEK KULTURY SOMONINO


"STUDNIA TALENTÓW" - Finał Konkursu

Somonino - 11.04.2018 r.

>>> Komunikat konkursu

>>>  regulamin (pdf)

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Ośrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
wirtulany spacer po GOK Somonino


"STUDNIA TALENTÓW" - Finał Konkursu

Somonino - 31.03.2017 r.

>>> Komunikat konkursu

>>> Regulamin konkursu


-------------------------------------------------------

"STUDNIA TALENTÓW" - Finał Konkursu

>>> Regulamin konkursu

KOMUNIKAT z przebiegu V Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 1 kwietnia 2016 r.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności.
Składały się na nie śpiew, gra na instrumentach muzycznych i skecz.

Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gminy Somonino - SP Borcz,
ZS Somonino, ZS Goręczyno, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I - II,
klasy III - IV, klasy V - VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne.

Finał konkursu odbył się dnia 1 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Jury w składzie:
      - Aleksandra Maciborska-Pytka
      - Sławomir Matkowski
przyznała następujące miejsca:

Klasy I - II szkół podstawowych
      I miejsce - Nikola Burda (SP Borcz)
            - Lena Domaradzka (SP Borcz)
            - Faustyna Dymek (SP Borcz)
            - Nina Wunsz-Baran (SP Borcz)
            - Olga Lubecka (SP Borcz)
            - Maja Marszewska (SP Borcz)
            - Denis Dymek (SP Borcz)
            - Zuzanna Neubauer (SP Borcz)
            - Aleksandra Szczygieł (SP Borcz)
      II miejsce - Maciej Rodziewicz (SP Egiertowo)

Klasy III - IV szkół podstawowych
      I miejsce - Helena Neubauer (SP Goręczyno)
      II miejsce - Sara Walaszkowska (SP Egiertowo)
      III miejsce - Luiza Litwic (SP Somonino)

Klasy V - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Klaudia Modrzejewska (SP Egiertowo)
      I miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      II miejsce - Sara Wiśniewska (SP Goręczyno)
      III miejsce - Julia Gruchała (SP Goręczyno)
            - Agata Cyperska (SP Goręczyno)
            - Aleksandra Nikiel (SP Goręczyno)
            - Kornelia Grzędzicka (SP Goręczyno)

Szkoły gimnazjalne
      I miejsce - Natalia Patoka (GP Somonino)
            - Kornelia Patoka (GP Somonino)
      III miejsce - Paulina Hirsz (GP Goręczyno)
            - Agata Kosater (GP Goręczyno)
            - Izabela Drywa (GP Goręczyno)

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.




---------------------------------------------------------------------


KOMUNIKAT z przebiegu IV Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 23 lutego 2015 r.

Do konkursu zgłoszono 17 prezentacji, wśród których znajdowali się wykonawcy indywidualni - 9 osób i wykonawcy zespołowi - 8 grup. Składały się na nie piosenki, wiersze, gra na instrumentach muzycznych, układy taneczne, przedstawienia teatralne i skecze.
Do konkursu przystąpili uczniowie przedszkoli i szkół gminy Somonino - SP Borcz, ZS Somonino, ZS Goręczyno, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy - "0", klasy I - II, klasy III - IV, klasy V - VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne.
W prezentacjach udział wzięło 41 uczniów.
Finał konkursu odbył się dnia 23 lutego 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Jury w składzie:
      Przewodnicząca: Irena Kulwikowska
      Członkowie: Edyta Gawin i Sławomir Matkowski
oceniło uczestników konkursu w następujący sposób:

Nagrodę specjalną otrzymała:
- Weronika Partyka (gra na gitarze - własna kompozycja)
                  - ZS Somonino / Gimnazjum
Wyróżnienia otrzymali:
- Faustyna Dymek, Lena Domaradzka, Maja Marszewska, Nina Wunsz,
      Olga Lubecka, Nikola Burda, Ewelina Dymek
      (przedstawienie teatralne) - SP Borcz / kl. I - II
- Olga Reglińska (gra na pianinie) - ZS Somonino / kl. III - IV
- Sara Wiśniewska (śpiew)- ZS Goręczyno / kl. V - VI
- Emilia Markowska, Paulina Hirsz, Zuzanna Kroenka,
      Agata Kosater, Agata Depka-Prądzyńska
      (śpiew z własnym akompaniamentem) - ZS Goręczyno / Gimnazjum
- Jakub Depka-Prądzyński, Mateusz Drywa (śpiew z własnym
                  akompaniamentem) - ZS Goręczyno / Gimnazjum

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowe kubki, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali upominki, kubki oraz pamiątkowe dyplomy.





>>> regulamin

-----------------------------------------------


KOMUNIKAT z przebiegu III Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 14 lutego 2014 r.

                                >>> regulamin

Do konkursu zgłoszono 19 prezentacji, wśród których znajdują się wykonawcy
indywidualni - 10 osób i wykonawcy zespołowi - 7 grup. Składały się na
nie piosenki, wiersze, gra na instrumentach muzycznych, układy taneczne,
przedstawienia teatralne i skecze. Do konkursu przystąpili szkół gminy
Somonino z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI szkół
podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Finał konkursu nastąpił dnia 14 lutego
2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Komisja w składzie:
      Przewodnicząca - Edyta Gawin
      Członkowie: Sławomir Matkowski, Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy I-III szkoły podstawowe
      I miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      II miejsce - Marianna Depka-Prądzyńska
      III miejsce - Zespół "Krasnoludki" (SP Borcz)
                          - Faustyna Dymek
                          - Nina Wunsz-Baran
                          - Olga Lubecka
                          - Dominika Szymichowska
                          - Ewelina Dymek
                          - Emilia Gruchała-Węsierska
                          - Amelia Byczkowska
Wyróżnienie
      - Luiza Litwic (SP Somonino)
      - Oliwia Sławińska i Amelia Recław (SP Goręczyno)

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Marta Szadłowska (SZ Somonino), Maria Lis (ZS Goręczyno)
i Magdalena Elgert (SP Borcz)
------------------------
Klasy IV-VI szkoły podstawowe
      I miejsce - Zespół SP Borcz
                          - Nikola Korda
                          - Ewa Draws
                          - Karolina Gruchała-Węsierska
                          - Katarzyna Pettke
      II miejsce - Jakub Socha (SP Egiertowo)
      III miejsce - Julia Peta (Sob Somonino)
                  - Zespół SP Borcz
                          - Mikołaj Wunsz
                          - Marcelina Kurowska
                          - Julia Borkowska
                          - Katarzyna Buszman
                          - Patrycja Korda
                          - Wiktoria Heldt
Wyróżnienie
     - Sara Wiśniewska (SP Goręczyno)
     - Oliwia Czaja (SP Goręczyno)
     - Zespół "BLACK & WHITE" (SP Somonino)
                  - Emilia Gawin
                  - Klaudia Huryn
                  - Beata Brylowska
     - Małgorzata Byczkowska i Magdalena Wołodźko (SP Egiertowo)

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Barbara Patoka (ZS Goręczyno), Marta Szadłowska (SZ Somonino),
Katarzyna Patoka (SP Egiertowo) i Dorota Formela (SP Borcz)
----------------------
Szkoły gimnazjalne
     I miejsce - Aleksandra Ryngwelska i Kornelia Patoka (GP Somonino)
     II miejsce - Barbara Machalińska (GP Somonino)
                    - Agata Kosater
     III miejsce - Jakub Depka-Prądzyński

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Małgorzata Hinca (ZS Goręczyno), Marta Szadłowska (SZ Somonino).

-----------------------------------------------


II "Studnia Talentów" - Finał Konkursu
Somonino, 22.02.2013

>>> regulamin

-----------------------------------------------


Komunikat z przebiegu I Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
      - 8 lutego 2012 r. - Somonino
                                                         >>> regulamin

Do konkursu zgłoszono cztery utwory (wiersze), których autorami byli uczniowie klas pierwszych z Gimnazjum
Publicznego w Somoninie. Ogłoszenie wyników konkursu pn. "Studnia Talentów" nastąpiło dnia 8 lutego 2012 r.
w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Komisja w składzie: Danuta Kosowska, Urszula Wilkowska Hein
i Emilia Radomska przyznała następujące miejsca:

     I miejsce - Helena Zaworska - wiersz pt. "W Somóninie"
     II miejsce -
Agnieszka Zaborowska - wiersz pt. "Kaszëbë"
     oraz
Jagoda Walkusz - utwór "Kaszubi z Polski"
Wyróżnienie -
Kacper Plichta - wiersz pt. "W Polsce na Pomorzu"

Opiekunem młodych twórców była p. Jadwiga Hewelt.

© GOK Somonino. All rights reserved.