Powrót do strony głównej


  Dzień Dziecka - Sarni Dwór

Impreza z reguły plenerowa o charakterze masowym. Uczestnikami są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym - mieszkańcy Gminy Somonino (ok. 1000 osób). Dzieci uczęszczają do przedszkoli w Goręczynie i Somoninie oraz do szkół podstawowych w Somoninie, Goręczynie, Egiertowie, Połęczynie i Borczu. Organizatorzy przygotowują dla naszych milusińskich niespodzianki oraz nagrody za udział w różnego rodzaju konkursach.
Gminne obchody Dnia Dziecka odbywają się z korzyścią dla integracji dzieci z całej gminy. W Sarnim Dworze mogą skorzystać za zjeżdżalni, zamku
dmuchanego, przejażdżek kucykami i oglądać artystów cyrkowych.
Na koniec wszyscy otrzymują smaczne drożdżówki.

Organizator: GOK SOMONINO

---------------------------------------------------------------

DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO

Sarni Dwór, 31 maja 2019 r.

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Ośrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Informacje - archiwum
Wirtulany spacer po GOK Somonino
Komunikat
DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO, 31 maja 2019 r.

W dniu 31 maja 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie zorganizowali Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Gminy Somonino na stadionie "Radbur" Sp. z. o. o. przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.
W imprezie wzięły udział dzieci z wszystkich szkół podstawowych - Somonina, Goręczyna, Borcza i Egiertowa, przedszkola w Somoninie oraz rodzice z małymi dziećmi - łącznie około 1000 osób.
Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji: zamki, zjeżdżalnie, skakańce, euro bungee, konie i kucyki. Strażacy z OSP Somonino zabezpieczali teren, na którym odbyła się impreza.
Dla najmłodszych przygotowano: animacje w wykonaniu Kapelusznika, zabawy muzyczne i taneczne oraz malowanie twarzy. Można było skorzystać z wielu stoisk handlowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.
Organizatorzy dziękują Annie i Maciejowi Czapieskim za udostępnienie stadionu i terenu pod parking dla uczestników imprezy.


DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO

Sarni Dwór, 1 czerwca 2018 r.


DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO

1 czerwca 2017 r.

Dnia 1.06.2017 r. Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie zorganizowali Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Gminy Somonino na stadionie "PRP Radbur" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

W imprezie wzięły udział dzieci z wszystkich szkół podstawowych - Somonina, Goręczyna, Borcza i Egiertowa, przedszkola w Somoninie oraz rodzice z małymi dziećmi - łącznie około 1000 osób.

Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji - zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, gokarty rowerowe, konie i kucyki. Strażacy z OSP Somonino zabezpieczali teren, na którym odbyła się impreza.

Dla najmłodszych przygotowano: spektakle teatralne, zabawy muzyczne i taneczne oraz malowaniem twarzy. Można było skorzystać z wielu stoisk handlowych.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci drożdżówki.

Organizatorzy dziękują Annie i Maciejowi Czapieskim za udostępnienie stadionu i terenu pod parking dla uczestników imprezy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZAWODY WĘDKARSKIEZ OKAZJI DNIA DZIECKA

Ostrzyce, 3 czerwca 2017 r. (sobota)

----------------------------------------------------------------------

DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO

1 czerwca 2016 r.

Dnia 1.06.2016 r. Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie zorganizowali Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Gminy Somonino w Leśniczówce Sarni Dwór.
W imprezie wzięły udział dzieci z wszystkich szkół podstawowych - Somonina, Goręczyna, Borcza i Egiertowa, przedszkola w Somoninie oraz rodzice z małymi dziećmi - łącznie około 1150 osób. Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji - zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, rowerki, konie i kucyki. Strażacy z OSP Somonino przygotowali pokaz sprzętu gaśniczego i ratunkowego - cięcie samochodu z wydobyciem osób poszkodowanych.
Dla najmłodszych spektakle teatralne, zabawy muzyczne i malowaniem twarzy.
Nie zabrakło też specjalnego programu profilaktycznego. Można było skorzystać
z wielu stoisk handlowych. Pogoda dopisała więc i dzień był dla dzieci udany.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci drożdżówki.

----------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat: DZIEŃ DZIECKA W GMINIE SOMONINO - 2 czerwca 2014 r.

"Dzień Dziecka w Gminie Somonino" w roku 2014 odbył się w poniedziałek, 2 czerwca 2014 r. w godz. 10.00-14.00. Na imprezę przybyło blisko 1000 dzieci pod opieką ponad 50 opiekunów. Uczestnikami tego dorocznego święta byli uczniowie młodszych klas wszystkich szkół podstawowych Gminy Somonino, tj. ZS Somonino, ZS Goręczyno, SP Połęczyno, SP Borcz i SP Egiertowo.

Dla naszych milusińskich organizatorzy przygotowali wiele nieodpłatnych atrakcji, które z pewnością przyniosły im wiele radości podczas wspólnej zabawy zorganizowanej z okazji ich święta. Cała polana przy leśniczówce w Sarnim Dworze mieniła się różnobarwnymi kolorami, tworzonymi przez dmuchańce: zamki, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i trampolinę. Poza tym dzieci mogły wykorzystać swoje umiejętności jazdy na czterokołowych rowerowych gokartach a także na kucykach i koniach. Była też grupa dzieci bardzo zainteresowana prezentacją bajek przedstawianych przez trójmiejskich artystów. Nie zabrakło również zielonego clowna, który bawił się i dokazywał wraz z dziećmi. Niemałą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy. W każdym niemalże zakątku można było zobaczyć kolorowe buźki roześmianych dzieciaków. Podobnie jak w poprzednich latach dużą niespodziankę sprawili dzieciom strażacy z OSP Somonino. Zaprezentowali bowiem pokaz gaszenia pożaru, co wzbudziło zainteresowanie niemalże wszystkich dzieci. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla dzieci i każde z nich raczyło się słodką szneką z glancem. A na ustawionych stoiskach handlowych dzieci mogły zakupić sobie pamiątkę z pobytu z ich święta.

Impreza organizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat - Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2013

Tradycyjny Dzień Dziecka w gminie Somonino odbył się w leśniczówce Sarni Dwór dnia 3 czerwca
w godz. 10.00-14.00. W imprezie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Somonino.
Dzieci z przedszkoli, a także rodzice z małymi dziećmi. Uczestnicy mogli darmowo skorzystać z:
      - zjeżdzalni dmuchanych
      - gokartów rowerowych
      - zamków dmuchanych
      - trampolin
      - przejażdżek końmi i kucykami
      - malowania twarzy

Strażcy z OSP Somonino przygotowali niespodziankę w postaci możliwości sprawdzenia sprzętu bojowego dwóch jednostek strażackich.
Dzieci mogły wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez grupę artystów, klaunów i animatorów.
Wszyscy uczestnicy Dnia dziecka otrzymali drożdżówkę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat - Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2012

Dnia 1 czerwca 2012 r. tradycyjnie w Leśniczówce Sarni Dwór odbył się Dzień Dziecka.
W imprezie uczestniczyło 800 dzieci przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Somonino.
Dzieci mogły skorzystać z zabaw na dmuchanej zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, zamku dmuchanego, z zabawy sumo,
z gokartów rowerowych, z przejażdżek na koniach i kucykach. Mogly też oglądać występy klownów i spektakl teatralny
dla dzieci. Starażacy z OSP Somonino przygotowali na tę okazję pokaz ratownictwa medycznego, pokaz cięcia i gaszenia samochodu po wypadku. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymaly slodkie drożdżówki.
Wszystkie atrakcje dla dzieci były nieodpłatne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat - Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2011

Dnia 1 czerwca 2011 r. w Leśniczówce Sarni Dwór odbył się Dzień Dziecka.
Festyn dla dzieci został zorganizowany dzięki darczyńcom, Eugeniuszowi Wohlert, właścicielowi Firmy Handlowej MTW-BIS z miejscowości Turze oraz Barbarze i Ryszardowi Mocarskim - Hurtownia Artykułów Sportowych i Turystycznych z miejscowości Miszewko, którzy na tradycyjnym Balu Sponsora wylicytowali niespodziankę za kwotę 4 500 zł. W tym roku licytowana była lampa stojąca wykonana w kowalstwie artystycznym, którą ufundowali Andrzej i Piotr Reglińscy z firmy ARTSTAL. Dodatkowo w zestawie licytowanym znajdowała się książka Biesiada Polska z GOK Somonino oraz maskotka Strażaka, którą ufundował Pan Edmund Kwidziński. Dodatkową kwotę 1 000 zł na organizację imprez dla dzieci w Gminie Somonino przekazał Prezes Banku Spółdzielczego Pan Lech Chętnik.
Dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak:
      - zjeżdżalnia dmuchana dla dzieci
      - zamek dmuchany do skakania
      - basen z piłeczkami dla dzieci
      - gokardy rowerowe
      - przejażdżki na kucykach
      - program artystyczny
      - pokaz strażacki - OSP Somonino

Na imprezę przybyło ponad 1 000 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Gminy Somonino oraz mamy ze swoimi pociechami. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie przy współpracy z Nadleśnictwem Kolbudy oraz Leśniczówka Sarni Dwór.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Komunikat - Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2010
Dnia 1.06. 2010 r. w Gminie Somonino odbył się Dzień Dziecka - w Leśniczówce Sarni Dwór. Organizatorem imprezy
był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie przy współpracy z Nadleśnictwem Kolbudy oraz Leśniczówka Sarni Dwór.
Atrakcje:
      - zjeżdżalnia DELFIN
      - zamek PIRAT
      - basen DŻUNGLA
      - gokardy rowerowe
      - przejażdżki koniami i kucykami
      - program artystyczny (żąglerka, hula-hop, malowanie twarzy)
      - pokaz gaszenia pożaru przez straż leśną.
Na koniec każde dziecko otrzymało drożdżówkę.

_____________________________________________________________

Komunikat - Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2009
      
odbył się w piątek 29 maja w godz. 10.00 - 14.00.

W całości sponsorowany był przez darczyńców, Edwarda Puzdrowskiego oraz Zenona Puzdrowskiego, właścicieli Firmy
Help - Rol z Somonina, którzy podczas tegorocznego Balu Sponsora zlicytowali przygotowaną przez organizatorów
niespodziankę. Na imprezę przybyło blisko 800 dzieci pod opieką ponad 53 opiekunów. Organizatorzy przygotowali dla dzieci
wiele nieodpłatnych atrakcji, które z pewnością przyniosły im wiele radości podczas wspólnej zabawy zorganizowanej
z okazji ich święta.

Program artystyczny, a w nim:
-
bajka, konkursy, wspólne zabawy, dyskoteka pod chmurką.

Atrakcje towarzyszące:
-
przejażdżki kucykami
-
zjeżdżalnia,
-
trampolina
-
samochodziki
-
inne niespodzianki
-
zamek dmuchany
Na zakończenie - słodki poczęstunek.

Impreza organizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.


_________________________________________________________________


Komunikat - Dzień Dziecka - 30 maja 2008 r.

Dzień Dziecka w Gminie Somonino w roku 2008 odbył się w piątek 30 maja. W całości sponsorowany był przez darczyńcę, Tadeusza Kąkola, który podczas tegorocznego Balu Sponsora zlicytował przygotowaną przez organizatorów niespodziankę.
Święto naszych milusińskich miało miejsce w Sarnim Dworze, na polanie tuż przy leśniczówce, z dala od ruchliwej ulicy,
za to w przepięknej scenerii kaszubskiego lasu. Przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
Na imprezę przybyło blisko 750 dzieci pod opieką ponad 50 opiekunów. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek,
do których należały, między innymi dmuchana zjeżdżalnia, trampolina czy małe akumulatorowe samochodziki. Dzieci mogły
zapoznać się z działaniem bojowego wozu strażackiego, mogły pograć w piłkę, pojeździć na koniu lub kucyku, a także skorzystać z przejażdżki quadem. Nie zabrakło również występów artystycznych z udziałem wesołego klowna i asystujących mu klownetek. Bawili oni dzieci licznymi konkursami i popisami sztuki cyrkowej. Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali
tzw. "sznekami z glancem" i słodkimi gniazdkami.
Impreza organizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, który w imieniu wszystkich dzieci serdecznie
dziękuje p. Tadeuszowi Kąkolowi, właścicielowi Przedsiębiorstwa Sprzedaży Maszyn Rolniczych w Przodkowie
za sponsorowanie całości, Cukierni "Alicja" w Kiełpinie i Cukierni "Kokosanka" w Wyczechowie za przygotowane słodkości,
p. Marianowi Szwichtenbergowi za prowadzenie przejażdżek konnych oraz Krystianowi Kasynie za użyczenie quada
na przejażdżki dla dzieci. Oddzielne podziękowania adresowane są do Pana Leśniczego, Edwarda Wiśniewskiego, który
co roku gości nasze dzieci w dniu ich święta na leśnej polanie.

   


   Autor fotografii: Bartosz Cirocki
    
Dzień Dziecka 2005 r.


  W 2006 r. w imprezie uczestniczyło 850 dzieci.
  W Sarnim Dworze maluchy mogły skorzystać ze zjeżdżalni, zamku dmuchanego, przejażdzek kucykami
  i ogladać artystów cyrkowych. Na koniec wszyscy poczęstowali się smacznymi drożdżówkami.

do góry  

© 2010 GOK Somonino. All rights reserved.