Powrót do strony głównej


  Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
  - Somonino


Co roku Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, w którego siedzibie mieści się sztab, organizuje finał Wielkiej Orkiestry. Od wczesnych godzin rannych wolontariusze - uczniowie z ZSP Somonino, Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie zbierają datki w różnych miejscowościach gminy. Od godziny 15.00 do 22.00 w sali ośrodka odbywa się licytacja przeplatana występami.

ORGANIZATOR:
GOK Somonino

WSPÓŁORGANIZATOR:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie,
Gimnazjum Publiczne w Somoninie, Gimnazjum Publiczne w Goręczynie

-------------------------------------------

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Sztab w Somoninie
12 stycznia 2020 r.

>>> https://somonino-5118.wosp.pl

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 5118 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury
w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny rekordową kwotę 
35 146,64 zł.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje wszystkim Mieszkańcom Gminy  Somonino, Kiełpina, Szymbarku, Wieżycy oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, za szczodre przekazanie datków na ten cel.
Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz Szkoły Podstawowej w Goręczynie za ofiarną zbiórkę.

Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Egiertowie, Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Szkoły Podstawowej w Somoninie za włączenie się w akcję zbiórkową. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Łukaszowi Halman za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów, organizatorów oraz za przekazanie zupy do kącika kulinarnego na zbiórkę na rzecz Fundacji. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiekcie. Bardzo dziękujemy Pani Annie Pakura włascicielce Cukierni "Alicja" za przekazanie słodkości na licytację oraz do słodkiego bufetu. Dziękujemy Panu Andrzejowi Borkowskiemu za przekazanie tortu na licytację.
Dziekujemy firmie ochroniarniej Konsal za nieodpłatną ochronę sztabu. Dziękujemy Panu Rafałowi Butowskiemu za przeprowadzenie pokazów ratownictwa medycznego oraz strażakom z OSP Somonino za pokazy strażackie. Dziekujemy Pani Justynie Rekowskiej za przeprowadzenie pokazu tanecznego oraz dzieciom w nim występujących.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, zespołowi  muzycznemu "Volstar", Formacji "Quest", Piotrowi Stawowczykowi "Fisher", Kapeli Kaszubskiej "A Matizer Noga". Dziekujemy Pani Agacie Grabowskiej za zaplatanie warkoczyków dzieciom oraz Pani Julii Pachur za piękne malowanie twarzy dzieciom. Dziekujemy Panu Jakubowi Tkaczyk za obsługę fotograficzną wydarzenia. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom: Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk, Alicji Karczewskiej, Sabinie Niklas oraz Karinie Zielonka za pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy. Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbiórki WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Podziękowania należą się także za przekazane dary na licytację WOŚP:
- REGINA I KAZIMIERZ ŻOŁNOWSCY - BORCZ
- RAFAŁ BUTOWSKI - SOMONINO
- "ARTSTAL" - SOMONINO
- "MARBA-SPORT" - MISZEWKO
- URZĄD GMINY SOMONINO
- WOŚP - WARSZAWA
- GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
- CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
- GOK - SOMONINO
- HELP ROL - SOMONINO
- CUKIERNIA "ALICJA" - KIEŁPINO
- EKOFARMA WYCZECHOWO
- KWIACIARNIA "POD ANIOŁEM" - SOMONINO
- CUKIERNIA "KOKOSANKA" - WYCZECHOWO
- KAROLINA SZMOŁDA - SOMONINO
- OSP SOMONINO
- KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SŁAWKACH
- MARTYNA ARENT - SOMONINO
- DOROTA SZWABA- SOMONINO
- ALICJA ROGUSZCZAK - KAMELA
- PRZEMYSŁAW SOIŃSKI
- GBP SOMONINO FILIA GORĘCZYNO - GORĘCZYNO
- MARIAN KOWALEWSKI - SOMONINO
- STANISŁAW LAMCZYK - SOMONINO
- GRAŻYNA USTOWSKA - OSTRZYCE

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 7562,00 zł.

Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy łącznie 350 683,38 zł!

 Do zobaczenia za rok!!!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Sztab w Somoninie
13 stycznia 2019 r.

>>> https://somonino-5118.wosp.pl

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 5118 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny rekordową kwotę  34 191,61 zł.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy  Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Gościom Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy, Gościom Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach, za szczodre przekazanie datków na ten cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Pani Paulinie Kuberna i Pani Annie Gronowskiej za ofiarną zbiórkę. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Egiertowie, Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Szkoły Podstawowej w Somoninie za włączenie się w akcję zbiórkową. Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Łukaszowi Halman za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów, organizatorów oraz za przekazanie zupy na licytację. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" w Wieżycy, Państwu Katarzynie Kloska i Bartoszowi Labuda z Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach za włączenie się w akcję WOŚP  i wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiektach. Dziękujemy Panu Rafałowi Butowskiemu przeprowadzenie pokazów ratownictwa medycznego oraz strażakom z OSP Somonino za pokazy strażackie. Dziekujemy Pani Justynie Rekowskiej za przeprowadzenie pokazu tanecznego oraz dzieciom w nim występujących.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, zespołowi  muzycznemu "Amando", zespołowi muzycznemu "Dance Band". Dziekujemy Pani Agacie Grabowskiej za piękne malowanie twarzy dzieciom. Dziekujemy Panu Jakubowi Tkaczyk za wykonywanie zdjęć w kąciku fotograficznym. Chcielibyśmy złożyć podziękowania Kapeli Kaszubskiej. Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom: Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk, Annie Krokockiej oraz Sabinie Niklas za pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy. Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbiórki WOŚP na zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Podziękowania należą się także za przekazane dary na licytację WOŚP:
"ARTSTAL" - SOMONINO
"MARBA-SPORT" - MISZEWKO
URZĄD GMINY - SOMONINO
WOŚP - WARSZAWA
GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
HELP ROL - SOMONINO
CUKIERNIA "ALICJA" - KIEŁPINO
EKOFARMA - WYCZECHOWO
KWIACIARNIA "POD ANIOŁEM" - SOMONINO
WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ - SOMONINO
KAROLINA I AMELIA SZMOŁDA - SOMONINO
ANNA MAZUR-RĄTY
OSP-SOMONINO
MARIAN KOWALEWSKI - SOMONINO
ANDRZEJ SOŁTYSEK - SOMONINO
PAULINA KUBERNA - SOMONINO
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SŁAWKACH

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 10 968,00 zł.
Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy łącznie 315 536,74 zł!
Do zobaczenia za rok!!!

-------------------------------------------

26. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 14 stycznia 2018 r. - Somonino

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 790 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny rekordową kwotę  34 186,93 zł.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy  Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Gościom Centrum Aktywnego wypoczynku w Wieżycy, Gościom Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach, a także Gościom Hotelu Ostrzyce Spa w Ostrzycach za szczodre przekazanie datków na ten cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom-uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Gimnazjum Publicznego w Somoninie, Gimnazjum Publicznego w Goręczynie oraz Pani Paulinie Kuberna za ofiarną zbiórkę. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Egiertowie, Zespołu Szkół w Goręczynie oraz Zespołu Szkół w Somoninie za włączenie się w akcję zbiórkową. Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zdzisławowi Hopa za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów i organizatorów. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo: w Wieżycy, Państwu Katarzynie Kloska i Bartoszowi Labuda z Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach, Państwu Teresie i Jarosławowi Brylowskim z Hotelu Ostrzyce Spa w Ostrzycach za włączenie się w akcję WOŚP  i wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiektach.

Specjalne podziękowania należą się tym którzy przekazali dary na licytację:
- "MARBA" - MISZEWKO
- URZĄD GMINY - SOMONINO
- "ARTSTAL" - SOMONINO
- WOŚP - WARSZAWA
- GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
- CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
- HELP ROL - SOMONINO
- CUKIERNA "ALICJA" - KIEŁPINO
- EKOFARMA - WYCZECHOWO 
- CUKIERNIA "KOKOSANKA" - WYCZECHOWO 
- KAROLINA I AMELIA SZMOŁDA - SOMONINO
- ANGELIKA ZABOROWSKA - SOMONINO
- ANDRZEJ DĄBROWSKI
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "KASZUBY"
- AGNIESZKA LISICKA - OSTRZYCE
- ANNA MAZUR - RĄTY
- OSP SOMONINO

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 9148 zł.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, zespołowi  muzycznemu "MatMusic", zespołowi muzycznemu "Dance Band", a także artystom cyrkowym. Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom: Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk, Annie Krokockiej oraz Sabinie Niklas za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy Kucharzom z Pomorskiej Akademii Kulinarnej - Prezesowi Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Krzysztofowi Szulborskiemu, Kazimierzowi Żołnowskiemu, Andrzejowi Ławniczakowi i Rafałowi Nowakowskiemu za gotowanie żurku na żywo i przekazanie na licytację. Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy. Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbiórki WOŚP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy łącznie 281 284,18 zł !

Do zobaczenia za rok!!!

25. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 15 stycznia 2017 r. - Somonino

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 790 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny
rekordową kwotę
32 045,93 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Gościom Centrum Aktywnego wypoczynku w Wieżycy a także Pensjonariuszom Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "U Haliny" i "Waldtour-Revita" Kaszubskie Centrum Promocji Zdrowia w Gołubiu za szczodre przekazanie datków na ten cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom-uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Liceum nr 1 w Kartuzach, Gimnazjum Publicznego w Somoninie, oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz Szkoły Podstawowej w Egiertowie za włączenie się w akcję zbiórkową. Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów i organizatorów. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" w Wieżycy, właścicielom "Waldtour-Revita" Kaszubskie Centrum Promocji Zdrowia oraz Paniom Halinie Umławskiej oraz Katarzynie Umławskiej-Odjas z Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "u Haliny" w Gołubiu za włączenie się w akcję WOŚP i wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiektach.

Specjalne podziękowania należą się tym którzy przekazali dary
na licytację:

- "MARBA" - MISZEWKO
- "POL-MAX" - KARTUZY
-
URZĄD GMINY SOMONINO
- "ARTSTAL" - SOMONINO
- "CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ" - OSTRZYCE
- WOŚP - WARSZAWA
- GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
- CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
- HELP ROL - SOMONINO
- CUKIERNA "ALICJA" - KIEŁPINO
- HOTEL "SPICHRZ" - BORCZ
- EKOFARMA - WYCZECHOWO
- KWIACIARNIA "POD ANIOŁEM" - SOMONINO
- KWIACIARNIA "PATRYCJA" - KIEŁPINO
- CUKIERNIA "KOKOSANKA" - WYCZECHOWO
- WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ - SOMONINO
- EUGENIUSZ I BARBARA WALASZKOWSCY - SOMONINO
- BARBARA I FRANCISZEK ZIEMBACZ - KAMELA
- NATALIA ANNA NAZARUK - GORĘCZYNO
- KAROLINA SZMOŁDA - SOMONINO
- ANGELIKA ZABOROWSKA - SOMONINO
- ALEKSANDER SZYMAŃSKI - GDAŃSK

Certyfikat WOŚP 2017

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji, w czasie której
zebraliśmy
7 210 zł.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Somoninie, Zespołowi muzycznemu "MatMusic", a także artystom cyrkowym. Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Pani Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja i Anicie Syldatk oraz Annie Krokockiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy.
Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy.
Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jubileuszowej zbiórki WOŚP na rzecz dzieci i seniorów, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku
w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie
zebraliśmy łącznie
247 097,25 zł !

Do zobaczenia za rok !!!

-------------------------------------------------------------

24. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 10 stycznia 2016 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY !!! ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 10 STYCZNIA 2016 GRALIŚMY PO RAZ 15.
NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE REKORDOWĄ KWOTĘ:
28 182,02 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, a także Gościom Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.
Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę.
Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, KKKF w Somoninie, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za szczodrą zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej - właścicielce CEPR w Szymbarku, Państwu Danucie i Hilaremu Formella- właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" , właścicielce cukierni "Alicja" - Annie Pakura, Państwu Alicji i Eugeniuszowi Koszałka - Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" Wieżyca, Katarzynie Kloska i Bartoszowi Labuda - z Centrum Rekreacji "U Stolema" za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.
Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Barbara i Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Kwiaciarnia PATRYCJA - Leszno, HELP-ROL Puzdrowscy - Somonino, Natalii Nazaruk, Barbarze i Stanisławowi Brylowskim, Barbarze i Eugeniuszowi Walaszkowskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji, w czasie której zebraliśmy 6 930,50 zł.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty i Zespołowi "ALTERNATYWA" z Kościerzyny.
Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk oraz Anicie Leszkowskiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 215 051,32 zł.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

---------------------------------------------------------

23. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
11 stycznia 2015 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 11 STYCZNIA 2015 NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE:
16,592.62 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za szczodrą zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej, Państwu Danucie i Hilaremu Formella, właścicielce cukierni "Alicja" - Annie Pakura, Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" Wieżyca - Państwu Koszałka, za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Barbara i Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Kwiaciarnia PATRYCJA - Leszno, Warsztat Terapii Zajęciowej w Somoninie, HELP-ROL Puzdrowscy - Somonino, Hotel "POD ORŁEM" - Kartuzy, Karolina Szmołda - Somonino, Aleksander Szymański.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 4146,53 zł.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Sildatke oraz Annie Modrzejewskiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 186,869.30 zł.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie pieniądze zbierało 16 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadigmnazjalnych, 6 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego w Goręczynie i 17 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego w Somoninie.

Nietypowym darem na licytację, ufundowanym przez Ekofarmę z Wyczechowa był cielak z pszportem, którego zlicytował Pan Franciszek Ziembacz z Kameli. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się koszulki WOŚP, jedną z nich tradycyjnie za najwyższą kwotę zlicytował Pan Zbigniew Wroński z Kiełpina. Zlicytowane zostały też 4 torty tradycyjnie przygotowane na Finał WOŚP przez Cukiernie "Alicja" z Kiełpina i Cukiernię "Kokosanka" z Wyczechowa. Jeden z tortów zlicytował Wójt Gminy Somonino Pan Marian Kryszewski, po czym podzielono go i poczęstowano uczestników imprezy. Oprócz tego, jak co roku nie zabrakło chętnych do licytacji wielu innych darów ofiarowanych przez darczyńców. Podczas imprezy przygrywała Kapela "Kazimierza" z Borzestowskiej Huty, "Kolorowa Orkiestra" z Somonina, dla dzieci największą atrakcją był magik - Pan "Balonik", natomiast licytację prowadził Pan Maciej Bielecki z Gdyni.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

-------------------------------------------------------------------

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
12 stycznia 2014 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 12 STYCZNIA 2014 NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE
20 154,96 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, Gościom Hotelu "Spichrz" w Borczu oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach i uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowa oraz studentce Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie szkolnej zbiórki i licytacji, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za ofiarną zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej, Państwu Danucie i Hilaremu Formella za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowanie należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Warsztat Terapii Zajęciowej w Somoninie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 8 298,82 zł.

Składamy podziękowania Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej oraz Elżbiecie Mateja za ofiarną pomoc w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 170 276,68 zł.

-------------------------------------------------------------------------------

DZIĘKUJEMY za DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO, 13 stycznia 2013 r.,
na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
zebraliśmy łącznie
21 715,08 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, Gościom Stoku Narciarskiego na Wieżycy w Koszałkowie, Gościom Hotelu "Spichrz" w Borczu oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół"
w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz uczennicom
I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie za włączenie się w akcję zbiórkową, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie szkolnej zbiórki i licytacji, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za ofiarną zbiórkę w czasie polowania.Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów.

Bardzo dziękujemy Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim, Alicji i Ireneuszowi Koszałka, Panu Hilaremu Formella za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowanie należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Pensjonat U STOLËMA w Ostrzycach, Anna Witkowska - Hopowo, HELP-ROL S.J. - Somonino, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, CEPR - Szymbark, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Sieć Handlowa CAROS, Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia PATRYCJA - Kiełpino, Anna Serkowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 7382,11 zł.

Składamy podziękowania Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty, Zespołowi Alternatywa oraz Klaunowi Podróżnikowi.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej oraz Elżbiecie Mateja za ofiarną pomoc w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 150 121,72 zł.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

------------------------------------------------------------------

DZIĘKUJEMY !!!
W GMINIE SOMONINO, 8 stycznia 2012 r.,
na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
zebraliśmy razem 19 506,64 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina, Gościom Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Klientom Cukierni ALICJA, Firmy HELP-ROL PUZDROWSCY w Somoninie oraz Gościom Hotelu SPICHRZ za szczodre przekazywanie datków. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego
w Somoninie i wolontariuszkom
z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Dziękujemy społecznościom szkół podstawowych w Borczu, Egiertowie, Połęczynie, Somoninie i Goręczynie oraz Gimnazjum w Somoninie i Goręczynie za włączenie się w akcję zbiórkową. Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych
w Somoninie za przeprowadzenie licytacjii zbiórki w szkole. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i Panu kierowcy, Wiesławowi Szafrańskiemu, za nieodpłatny przewóz ekip zbierających. Posterunkowi Policji
w Somoninie
za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za przygotowanie gorących posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów,
a także Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnym terenie.
Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację:
PHU "POLMAX"
w Kartuzach, PPHU "ARTSTAL" - Andrzej & Piotr Reglińscy w Somoninie, "MARBA" w Miszewku - Barbara
i Ryszard Mocarscy, "MARBA-SPORT" w Miszewku - Marcin Mocarski, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Pensjonat "U STOLEMA" w Ostrzycach - Witosław Labuda, Cukiernia "ALICJA" w Kiełpinie - Ewa i Henryk Gransiccy, Cukiernia "KOKOSANKA" w Wyczechowie - Mirosława i Andrzej Borkowscy, "HELP-ROL" PUZDROWSCY s.j. w Somoninie, GALERIA NEUBAUER w Kartuzach - Stanisława i Marek Neubauer, Spółka Polsko - Duńska EKOFARMA
w Wyczechowie
- Zbigniew Nadolski, Anna Witkowska z Hopowa, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku - Lidia i Daniel Czapiewscy, Hotel "SPICHRZ" w Borczu, Łukasz Radomski
z Somonina oraz Firma "RADBUR" w Somoninie - Jan i Maciej Czapiewscy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji. Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie organizacyjnie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Aleksandrze Żmiejko za piękny koncert. Dziękujemy za występ Kolorowej Orkiestrze z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, "KAPELI KAZIMIERZA"
z Borzestowskiej Huty, Kapeli "ALT-BAS".
Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za prowadzenie i licytację. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Krystynie Herzberg oraz Elżbiecie Mateja za pomoc i opiekę nad wolontariuszami w dniu akcji.
Dziękujemy tym, którzy zadbali o gorący poczęstunek dla zbierających w terenie.
Dziękujemy na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci
i okazali wsparcie, dobre słowo i życzliwość.
Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury
w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy łącznie
128.406,64 zł

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


Autor zdjęć: Bartosz Cirocki

______________________________________________________


Dziękujemy !!!
W Gminie Somonino, 9 stycznia 2011 r., na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebraliśmy razem 17 500,00 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Szymbarka, Kiełpina oraz Gościom przebywającym na stoku narciarskim w Wieżycy oraz w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku za przekazywanie datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie. Dziękujemy społecznościom szkół w Borczu, Egiertowie, Goręczynie, Połęczynie, Somoninie, Gimnazjum w Somoninie i Goręczynie za włączenie się w akcję zbiórkową. Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych za przeprowadzenie licytacji darów. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi za nieodpłatny przewóz ekip zbierających. Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za przygotowanie gorących posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów, a także Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim oraz Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnym terenie.
Specjalne podziękowania należą się darczyńcom, do których należą: PHU "POLMAX" w Kartuzach, PPHU "ARTSTAL" - Andrzej & Piotr Reglińscy w Somoninie, "MARBA" - Barbara i Ryszard Mocarscy w Miszewku, Sieć Handlowa "CAROS" - Bogusława i Karol Gruchała, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Pensjonat "U STOLEMA" w Ostrzycach - Witosław Labuda, "MARBA-SPORT" - Marcin Mocarski w Miszewku, Cukiernia "ALICJA" - Ewa i Henryk Gransiccy w Kiełpinie, Cukiernia "KOKOSANKA" - Mirosława i Andrzej Borkowscy w Wyczechowie, "HELP-ROL" - Edward i Zenon Puzdrowscy w Somoninie, Bożena Szwelnik z Somonina, "MULTICOLOR" - Stanisława i Marek Neubauer w Kartuzach, Janina Dawidowska z Leszna, "EKOFARMA" - Zbigniew Nadolski w Wyczechowie oraz wszyscy, którzy wzięli udział w licytacji. Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" - Maciej Bielecki z Gdyni, Zespołowi "BIESIADA", Ewelinie Pobłockiej za piękny koncert, "KAPELI KAZIMIERZA" z Borzestowskiej Huty. Dziękujemy Pani Sabinie Widrowskiej za pomoc w dniu akcji. Dziękujemy tym, którzy zadbali o gorący poczęstunek dla zbierających w terenie: Pani Annie Witkowskiej i Januszowi Kocurowi oraz tym, o których nie wiemy. Dziękujemy na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i okazali życzliwość.
Informujemy, że od 2002 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy łącznie 108 900,00 zł

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


------------------------------------------------------------

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
          - 11 stycznia 2009 r. - Somonino


DZIĘKUJEMY !!!

w Gminie Somonino na Wielką Orkiestrę
Świątecznej Pomocy zebraliśmy razem
16.500,00 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie DZIĘKUJE Mieszkańcom Gminy
Somonino, Mieszkańcom Szymbarku, Kiełpina oraz gościom Centrum Edukacji
i Promocji Regionu w Szymbarku za przekazywanie datków na Wielką
Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum
Publicznego w Somoninie. Dziękujemy społecznościom szkół podstawowych
w Borczu, Egiertowie, Połęczynie, Somoninie, Zespołowi Szkół w Goręczynie,
Gimnazjum Publicznemu w Somoninie za przeprowadzenie zbiórki, Zespołowi
Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie zbiórki i licytacji.
Dziękujemy Gminnemu Zakładowi Remontowemu za nieodpłatny przewóz
ekip zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad
bezpieczeństwem, władzom samorządowym - Wójtowi Gminy Somonino,
Mieczysławowi Flisikowskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Somonino,
Andrzejowi Reglińskiemu oraz radnym za życzliwe wspieranie tego wydarzenia.

Specjalne podziękowania należą się darczyńcom:
P.P.H.U. "ARTSTAL" - Andrzej Regliński & Piotr Regliński
Hurtownia Artykułów Sportowych "MARBA" - Barbara i Ryszard Mocarscy,
        Miszewko
Sieć Handlowa "CAROS" - Bogusława i Karol Gruchała
Sklep Spożywczo-Przemysłowy "MÓJ DOM, MÓJ OGRÓD" - Somonino
Pensjonat "U STOLEMA" - Witosław Labuda
Przedsiębiorstwo Handlowe "BAS" - Bożena Szwelnik
Zakład Ślusarsko-Spawalniczy - Łukasz Radomski
Cukiernia "ALICJA" - Ewa i Henryk Gransiccy
Cukiernia "KOKOSANKA" - Mirosława i Andrzej Borkowscy, Wyczechowo
Bufet "ROMA" - Regina i Kazimierz Żołnowscy, Kartuzy
Firma "DANMAR" - Daniel Czapiewski
Centrum Edukacji i Promocji Regionu - Lidia i Daniel Czapiewscy
Henryk Adamczyk, Somonino
Gospodarstwo Agroturystyczne "U ADASIA I MARYSI" Maria i Adam
        Jaszewscy; Dębogóry
Pracownia Plastyczno-Fotograficzna "MULTI COLOR" Stanisława i Marek
        Neubauer Kartuzy
HELP-ROL, Edward Puzdrowski i Zenon Puzdrowski, Somonino
Ekofarma Wyczechowo, Zbigniew Nadolski
oraz wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji.

Dziękujemy za darmowy program artystyczny:
Przedsiębiorstwu Artystycznemu "TRAVEL SHOW" - Gdynia
"KOLOROWEJ ORKIESTRZE" z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Somoninie
Rodzinnemu Zespołowi "ZALEWSKICH" z Egiertowa
KAPELI KAZIMIERZA z Borzestowskiej Huty

Również bardzo dziękujemy uczennicom Publicznego Gimnazjum
w Somoninie:
Klaudii Kwidzińskiej, Annie Armatowskiej, Paulinie Tomczyk
oraz Annie Kniter za przygotowanie sali, a także Alicji i Ireneuszowi Koszałka
za umożliwienie zbierania datków przy wyciągach narciarskich w Wieżycy.

Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji, a nie zostali wymienieni DZIĘKUJEMY.

Do zobaczenia za rok!

____________________________________________

Już po raz siódmy Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, w którego siedzibie
mieści się sztab, zorganizował finał Orkiestry. Od wczesnych godzin rannych
wolontariusze - uczniowie z ZSP Somonino, zrzeszeni w klubie wolontariatu "DELFIN" oraz uczniowie gimnazjum publicznego w Somoninie zbierali
datki w różnych miejscowościach gminy. Od godziny 15.00 do 24.00 w sali ośrodka odbywała się licytacja przeplatana występami.
XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
      - 14 stycznia 2007 r.
      
Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
      od godziny 15.00 do 24.00

w programie między innymi:
      - licytacja ofiarowanych darów
      - atrakcje
      - niespodzianki
      - karaoke

zagrali i zatańczyli:
      Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MODRE OCZKA
      ze Szkoły Podstawowej w Somoninie

      ok. 16.30 - Kapela Kazimierza z Borzestowskiej Huty
                    - DJ QUEEN
      ok. 20.00 - zespół CZARNE KAPELUSZE

całość prowadził: Andrzej Głuszek

Artyści występowali gratisowo !

O
d godzin rannych wolontariusze zbierali datki w stałych miejscach
na terenie Gminy Somonino.


organizator imprezy:
- Gminny Ośrodek Kultury Somonino
- Klub Wolontariatu "DELFIN"
- Gimnazjum Publiczne w Somoninie
-
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

W 2006 r. publiczność bawili: Zespół Folklorystyczny "Mali Hopowianie",
"Kolorowa Orkiestra" z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie,
Kazimierz Miszk, Arek Socha i inni. Zebrano kwotę 8 000 zł.
W ciągu pięciu lat w naszym sztabie udało się zebrać 40 000 zł.

_________________________© GOK Somonino. All rights reserved.